Mimi šéf: Inteligentnější dítě nevymyslíte

Film / 22.4.2017

Autor:

Proč si v poslední době většina mladých párů pořizuje psa místo dítěte? I to se dozvíte v novém animáku.

The Boss Baby

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 97 min

Režie: Tom McGrath

Dabing: Alec Baldwin, Steve Buscemi, Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow a další

V českém znění: Zdeněk Maryška, Libor Terš, Petr Lněnička, René Slováčková, Jan Maxián, Matěj Převrátil, Ondřej Gregor Brzobohatý

Mnozí z vás to znají. Jste jedináček a celá rodina je jen vaše, jste středem vesmíru vašich rodičů. Jenže pak se to zvrtne a vaši rodiče si pořídí další dítě. Možná ještě předtím budete přemýšlet o tom, jak se věc s příchodem brečícího netvora má. Minulý rok nám byla vnucena teorie s čápy, letos je to ještě horší. Existuje „továrna“ na mimča, kterou řídí to nejhustější mimino vůbec.

Ale zpět k onomu přemýšlení a příchodu sourozence. V momentě, kdy se objeví další člen rodiny, jde to s vámi z kopce – a nakonec skončíte na druhé koleji.

To je příběh i sedmiletého Tima. Jenže jeho nový bráška je právě oním šéfem továrny BabyCorp! BabyCorp jako firma vykazuje ztrátu, neboť konkurenční společnost Štěně a. s. přichází na trh se stále roztomilejšími produkty. Nyní má představit naprostou senzaci, která by znamenala konec nadějí pro BabyCorp. Mimi šéf má jediný úkol: zjistit, o jakou senzaci půjde, a nejlépe zhatit plány konkurence a zajistit prosperitu své firmě.

Fáze smíření bude hodně, hodně náročná!

Pokud vás napadá, že se jedná o další animák v řadě a že bude trapný a neoriginální, máte trochu pravdu a trochu se mýlíte – Mimi šéf je někde mezi. Jako originální lze hodnotit námět. Společnost zprostředkovávající děti vedená dětmi, to zní neotřele. Stejně tak pozitivní je vykreslení mini šéfa, který se chová jako ukázkový kretén v kvádru, pro kterého neexistuje nic víc než on a jeho džob.

Méně originální je vykrádání jiných filmů – Gandalf jako budíček nebo holčička vypadající jako Ágnes z Já padouch? Díky, ale to jsme nepotřebovali. Když jsme u toho padoucha, mimoni měli rádi dvě věci, obě jsou žluté a zakulacené. Ano, jednou z nich je zadek – a právě ten je v Mimi šéfovi jedním z hlavních námětů pro humor, bohužel. Snímek je tedy klasickým animákem se všemi pro i proti, ale ta pro bohužel nejsou tak kvalitní, aby snímek více oslovil starší diváky. U menších by přeci jen fungovat mohl.

Dítě v obleku? Že to zní jako metoda získání ženy od Barneyho Stinsona? Ne, to je Mimi šéf!

Pro děti, nebo dospěláky?

Ti starší přece vědí, jak se to s dětmi má – proto by se mohlo zdát logické, že je snímek určen jen malým. Zase tak jasné to ale není, Mimi šéf měl před povýšením nejspíše školení z psychologie, neboť je na ní film docela slušně postaven – ovšem to pochopí právě ti starší.

Mimi šéf je příběhem staršího sourozence o parazitovi, který přišel a vzal mu veškerou pozornost. Dobře, není to nejspíš hlavní motiv filmu, ale tato linka je tím lepším, co se scénáře týče. Vidíme v ní progres, který reálně odpovídá tomu, co se odehrává i ve skutečném životě. Dospěláci tak mohou zavzpomínat na své peripetie, popřípadě se mohou chtít revanšovat svému staršímu sourozenci – zde se ovšem jedná o odhad jedináčka. Bohužel tuhle část filmu si děti nevychutnají – a ty ostatní zas nesedí dospělým. Kde je tedy cílovka?

Jediný způsob, jak se Tim může zbavit malého otrapy, je pomoci mu.

Mimi šéf je strašně rozporuplný snímek – má velký potenciál. Je roztomilý, ale zuby vám z něj nevypadají. Srší humorem, který je občas vtipný, ale i trapně prvoplánový. Působí originálně – a nestydí se za plagiátorství. Ačkoli vám nevyrazí dech, pár myšlenek stojí za to a nudou taky neumřete. Nejlepší je samotný závěr filmu, který rodiče zachrání před hromadou vysvětlování o dětech a jejich původu.

Zdroj všech fotografií: CinemArt

Zdroj videa: youtube.com

0 60 100 1
60%
Average Rating

Mimi šéf - méně by bylo více

Hlavním hrdinou je tady dítě. Dítě v obleku. Dítě v obleku, které vypadá přísně a je tak chytré, že byste mu sami neuměli argumentovat. Během celému filmu vám to bude připadat tak nějak - divné. A to je nejpřesnější hodnocení celého filmu. Jako kdyby ho napsalo malé dítě svýma očima. Pokud budete trpěliví a nezlomíte nad celou podívanou hůl, závěr filmu vám vše osvětlí a některé lapsy mu odpustíte. Přesto ho nejspíš nebudete hodnotit úžasně - Mimi šéf je zkrátka průměr.

 • Scénář
  70%
 • Humor
  45%
 • Nápaditost
  55%
 • Z pohledu dítěte
  70%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář