3x ANO pro Lipno nad Vltavou!

Cestování / 28.4.2017

Vodní nádrž Lipno a její okolí láká každoročně tisíce návštěvníků. Přinášíme vám tři tipy, kvůli nimž byste sem měli vyrazit také!

Minulý rok se terčem turistických cílů stalo Lipno nad Vltavou, obec s necelými šesti sty obyvateli, díky Olympijskému parku, v němž si zainteresovaní mohli vychutnat atmosféru Letních olympijských her v Riu de Janeiru. Letos vás zde sice nic podobného nečeká, přesto byste na Lipno vyrazit měli. Přesvědčíme vás!

1. Nejlepší léto u vody je na Lipně

Pokud nemáte v plánu vyrazit v létě do Itálie, Bulharska nebo Řecka na last-minute levný pobyt u moře, co takhle zajet si někam blíž, kde je navíc klid, příjemné počasí a spousta inspirativních míst k objevení? Možná trávíte rok co rok dovolenou u Mácháče. I v tom případě by to chtělo změnu!

Lipno – klid, příroda a osamělá zákoutí i pláže plné života!

Lipno nad Vltavou leží z velké části u levého břehu největší vodní nádrže u nás. S vodou se zde pojí mnoho aktivit a byl by hřích alespoň polovinu z nich nevyzkoušet. Najdete zde pláže i úseky s vodními atrakcemi, můžete si půjčit lodičku, šlapadlo či motorový člun a projet se po obvodu přehrady.

Můžete například strávit romantický večer v restauraci na vodní hladině, podniknout tříhodinovou plavbu napříč „Jihočeským mořem“, která začíná vždy v Lipně nebo ve Frymburku. Zážitek vám může ozvláštnit živá hudba, výtečné večeře a nezapomenutelný výhled do okolí.

2. Sportem ku zdraví!

Šumavská příroda je nádherná, nenarušená a plná cestovatelských příležitostí. Vezměte kolo a vyrazte se na vlastní oči přesvědčit, že projet si okolí Lipna po husté síti cyklostezek stojí za to! Nemáte kolo? Nevadí, přímo v Lipně nad Vltavou si jej můžete půjčit, a to včetně helmy a případného dalšího vybavení.

Vyzkoušet můžete také elektrokola, koloběžky nebo in-line brusle! Cesta kolem Lipna trvá zhruba čtyři hodiny, po cestě se můžete občerstvit nebo se podívat do krásných písčitých zátok nedaleko Přední Výtoně. Tam doporučujeme vzít si plavky a na chvíli se vykoupat!

Pěšky, na kole nebo na koloběžce. Okolí Lipna nabízí množství příležitostí, kam vyrazit.

A pokud chcete trochu experimentovat, můžete si půjčit speciální sjezdové kolo a vyřádit se v nejzábavnějším českém bikeparku. Naučíte se zdolávat náročný terén a užijete si atmosféru adrenalinového sportu v srdci přírody.

3. Výhled z korun stromů

V červenci a v srpnu můžete každé úterý zažít Stezku korunami stromů za nočního osvětlení!
Stezka korunami stromů stoprocentně patří na seznam „must-see“, když cestujete po jižních Čechách. Ať už v létě nebo v zimě, přes den nebo za nočního osvětlení, rozhodně byste sem měli vyrazit a vychutnat si ten nádherný výhled na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za dobrého počasí i na rakouské Alpy.

Kdo si nechá ujít Stezku korunami stromů, jako by na Lipně ani nebyl! Raději si však vezměte pořádnou svačinu, pokud nechcete dát padesát korun za párek v rohlíku.

Tento výlet se dá podniknout několika způsoby. Můžete zaparkovat u Active Parku a nechat se téměř do korun stromů vyvést lanovkou, která rovněž nabízí nezapomenutelný výhled. A pokud vám jedna jízda lanovkou stačila, půjčte si na zpáteční cestu koloběžku!

Lipno je jednoduše ideálním místem, kde strávit dovolenou nebo prodloužený víkend. I pokud se počasí nevydaří, nudit se zde nebudete! Podívejte se do poštovního muzea nebo si užijte odpoledne v aquaparku se spoustou atrakcí pro děti i dospělé.

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace 21

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář