Po slohovkách aneb Teď už byste maturitní outfit řešit měly!

Krása a móda / 23.4.2017

Maturitní slohové práce máte snad zdárně za sebou, za půl měsíce ale přichází ta náročnější část – didaktické testy a poté i ústní. Pokud váš šatník neoplývá elegancí, je nejvyšší čas s tím něco udělat.

Hlavně decentně!

Kluci to mají jednoduché, vezmou si oblek, košili, kravatu a polobotky a mají vystaráno. Holky to tak snadné ovšem nemají. Je totiž důležité, aby se to s tou módou nepřehnalo. Zkrátka, hluboké výstřihy a krátké šatičky raději nechte doma. Stejně tak příliš odhalená ramena a záda. U maturity by to mohlo působit dojmem, že vaše vědomosti chcete vykompenzovat fyzickými přednostmi, což není to pravé ořechové. Decentnost je důležitá i u líčení. I přes střídmost však můžete vymyslet zajímavé outfity s nápadem.

maturita stredni skola saty divka

S maturitou se eleganci nevyhnete!

Kalhoty? Šaty? Sukni?

Vlastně ani tak nezáleží na tom, jestli si vezmete kalhoty, sukni či šaty. Můžete zvolit kostýmek nebo sladit hezkou košili nebo halenku s kalhotami i sukní. Obojí by mělo být formální, proto na rifle a džínovou propínací sukni rychle zapomeňte. Možná vám ve skříni dlouho leží pouzdrová sukně, kterou jen tak nevynosíte, my vám ale můžeme říct, že k maturitě bude perfektní. Vyberte k tomu jednoduchou halenku, ale křiklavých barev a bohatých vzorů se vzdejte. Ke kalhotám můžete vzít také do chladného počasí slušivé vypasované sako. Co se barvy a vzorů týče, dejte pozor i při výběru šatů. Šaty by navíc měly být minimálně malinko nad kolena. U sukně a šatů pak nezapomeňte na silonky a hezké lodičky, které budou lepší než balerínky.

Líčení – co je moc, co málo

Pokud nejste zvyklé se líčit, nic se neděje, nikdo vás nenutí. Je ale velice pěkné, když pro takový slavnostní okamžik zvýrazníte řasy řasenkou a rty alespoň leskem. Uvidíte, že vám to přidá na eleganci. Pro maturitu se jemný make-up hodí, i tady však platí, že se to nesmí přehánět. Extravagantní líčení s očními stíny až po obočí by vás nemělo ani napadnout.

makeup divka maturita

Jaký zvolíte make-up vy?

Oblečené a nalíčené, ale co s vlasy? K jednoduchému outfitu můžete zvolit složitější účes, nezapomeňte ale, že maturita není ples. Krásně budou vypadat i rozpuštěné vlasy, které můžete navlnit nebo naopak více narovnat. Takový účes pak lze ozdobit jednoduchou čelenkou nebo mašlí.

Co se bižuterie týče, můžete experimentovat. Jestli nechcete přijít ke zkoušce v nudných šatech, zvolte zajímavý náhrdelník či náušnice. Vyhýbat se nemusíte ani prostým řetízkům. Pěkným doplňkem bývá i adekvátní kabelka sladěná s šaty anebo botami.

A jak se k maturitě vypravujete vy?

My vám tedy přejeme hodně štěstí u maturity, ale i u přijímacích zkoušek na vysoké školy!

Zdroje všech obrázků: pixabay.com, pexels.com

Anna Marenčáková

Zanechte komentář