Weekly: Manu Delago vám představí netradiční nástroj hang

Hudba / 17.4.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 16. týden roku 2017.

Zu + Tomáš Vtípil + Mieko Suzuki

Kde: Brno, Kabinet múz
Kdy: 17. dubna
Vstupné: 250 Kč

Tomáš Vtípil na sólové dráze prolíná elektronické a akustické tóny, jeho hudební činnost je ale mnohem širší. Skládá hudbu pro undergroundovou kapelu DG 307, působí jako zpěvák a houslista v kapele Urband, která se zaměřuje na městský folklór, vystupuje s německým raperem přezdívaným Niemand a spolupracuje s jazzovými improvizátory. Italské trio Zu svoji tvorbu staví na psychedelickém využití kytar. Japonská DJka Mieko Suzuki se realizuje v technu a housu.

Manu Delago + Sophie Hutchings

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 19. dubna
Vstupné: od 330 Kč
Hang je perkusní nástroj, jehož potenciál objevují hudebníci teprve posledních šestnáct let. Jedním z virtuózů, které melodický a meditativní zvuk švýcarského vynálezu fascinoval, je i Manu Delago. Ten se svými kovovými mísami, jak se nástroji přezdívá, vystoupí v Paláci Akropolis. Spolu s ním se zde představí zástupkyně moderní klasiky, klavíristka Sophie Hutchings. Australská umělkyně pracuje s minimalismem a impulzy ambientní hudby.

WWW

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 19. dubna
Vstupné: 295 Kč
Autentické, rytmické, provokativní, subtilní, symbolické, energetické, znepokojující, šílené a geniální.

Moon Relay + Monkey Plot

Kde: Praha, Kaštan
Kdy: 21. dubna
Vstupné: 120 Kč
Dvě jména pocházející z norské alternativní scény navštíví Českou republiku. Trio Monkey Plot se věnuje free jazzovým improvizacím, do kterých na své nejnovější desce Here I Sit, Knowing All of This zakomponovává zvuky elektrické baskytary a kytary. Instrumentální rockový kvartet Moon Relay spojuje kytarové party s elektronikou, výsledek mnohdy připomíná krautrock. Kapela se ale žánrově nezařazuje, což dokazuje i pestré album Full Stop Etc.

Extrawelt

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 21. dubna
Vstupné: 245 Kč
Nadčasové minimalistické techno přiveze do Roxy německá dvojice Extrawelt.

Jarní MightySound

Kde: Praha, Brno
Kdy: 21. a 22. dubna
Vstupné: 250 Kč
Pod hlavičkou festivalu MightySound se uskuteční jeho jarní ochutnávka v Praze a v Brně! Do hlavního města zavítají maďarští punkeři Bohemian Betvars nebo francouzská hardcorová parta Breakout. Brněnský klub Eleven ovládne street-punková kapela 21 Stories či punk-rockoví The Peacocks. Podrobnější informace a kompletní line-up k pražskémubrněnskému MightySound naleznete na oficiálních stránkách.

Circa Waves

Kde: Praha, Rock Café
Kdy: 22. dubna
Vstupné: 390 Kč
Rocková kapela Circa Waves představí českému publiku svoji nejnovější desku Different Creatures.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebookové stránky interpretů 

Zdroj videa: youtube.com

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář