Dravé tóny politicky angažovaného punku otřesou Flédou

Hudba / 13.4.2017

Punková stálice Anti-Flag rozcupuje v hymnických skladbách americkou vládu.

Dramaturgové brněnské Flédy sestavují žánrově pestrý program, a proto se během středečního večera postaví na pódia uznávaného klubu členové americké punkové kapely Anti-Flag.

Čtyřčlenná parta z Pittsburghu se na scéně pohybuje přes dvacet let, za tu dobu několikrát obměnila svoji sestavu a vydala dvanáct počinů laděných do punkových, rockových a hardcorových tónů. Anti-Flag se tematicky věnují především politice, jejich kritika míří na fašistická hnutí i na samotnou americkou vládu, ostré texty neminuly například bývalého prezidenta USA George Bushe.

I přestože valná většina punkových příznivců za tvorbou kapely hrdě stojí, nejnovější album s názvem American Spring se setkalo s rozporuplnými názory. Anti-Flag na desku zakomponovali popovější zvuk, se kterým sice už experimentovali na dřívějších nahrávkách, ale nikdy v tak výrazné formě. Punkové uši, zvyklé na syrovější postupy, se nedaly oklamat a spolehlivě rozpoznaly mainstreamový záměr.

Ani-Flag se na American Spring vyjadřují k aktuální situaci a vybízejí posluchače, aby před problémy neutíkali, ale začali jim čelit. Někteří fanoušci se tak domnívají, že kapela se snaží své poselství dostat k většímu počtu posluchačů, což mohou zaručit právě popové prvky.

Vstupenky si můžete zakoupit prostřednictvím Ticketportal nebo GoOut. Cena se pohybuje kolem 420 Kč.


Zdroj miniatury a úvodní fotografie: oficiální facebook kapely, autor Robert Sherman 

Zdroj videa: youtube.com

Štítky

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář