5 cestovatelských filmů: zábava i inspirace

Cestování Film / 19.4.2017

Skvěle zahrané příběhy, pocity, zážitky. Podívejte se ve volné chvíli na tyto snímky s cestovatelskou tematikou.

Jistě jste si všimli, že vás velmi rádi inspirujeme. Nedávno jste si na našem webu mohli přečíst o knihách, které inspirovaly a inspirují nadšené dobrodruhy. Dnes vám přinášíme odlišný, na druhou stranu velmi podobný článek. Zaměříme se tentokrát na filmy.

Útěk do divočiny

Slavný herec Sean Penn se tentokrát obsadil do role režiséra a na plátna přenesl dech beroucí příběh. Christopher McCandless měl dvacet dva let, když dostudoval vysokou školu. Rozhodl se ovšem nedržet se stereotypů a do zaměstnání nenastoupil. Vydal se na cestu jen s minimální výbavou, a to napříč Spojenými státy na Aljašku. Tam si vyzkoušel přežití v syrové divočině.

Ztraceno v překladu

Pro někoho další z řady romantických komedií, pro jiné sonda do odlišné kultury a zvyklostí. V japonském Tokiu se setkává Bob (Bill Murray) a Charlotte (Scarlett Johnson), stárnoucí herec a čerstvě provdaná absolventka filozofie. Oba si připadají ztracení, nerozumí jazyku ani chování místních. Společné mají nejen zoufalství, ale volné chvíle. Podaří se jim překlenout osamění v neznámém prostředí?

Stopy

Sólo výprava. 2700 kilometrů dlouhá trasa. Z vnitrozemí k Indickému oceánu. Co více dodat? Mladá spisovatelka Robyn (Mia Wasikowska) nám dává poznat čistou Austrálii, její posvátnou kulturu, pouště, hory, původní obyvatele. Díky filmu si uvědomíme, že ne vždy musíme být v centru civilizace, abychom měli pocit, že do velkého a nevyzpytatelného světa patříme.

Baraka – Odysea země

V tomto případě vám nedoporučuji klasicky hraný film, ale spíše umělecky laděný dokument, rozjímání nad existencí člověka a nad jeho životem. Náboženské obřady, nedotčená příroda, zatmění Slunce, činná sopka, mořský příboj, omývání mrtvol v řece Ganga, koncentrační tábory v Polsku. Vidíme Zemi v její neobyčejné různorodosti a hodiny po zhlédnutí sami analyzujeme svůj život.

Walter Mitty a jeho tajný život

Ben Stiller se v hlavní roli ztotožnil s editorem Walterem, který žije raději ve své vysněném světě. Mění se v hrdinu, který se snaží zachránit svět. Svým vlastním způsobem. Zachraňuje pejsky, ochraňuje bezbranné ženy, trestá zločince. Aby se vyhnul vyhazovu, musí najít ztracený negativ. Kvůli tomu se k jeho radosti vydává na cestu kolem světa. Projde divočinou, ztracenými kouty světa i neprostupnou civilizací. Kam ho honba za fotografií zavede?

Ať už hledáte snímek pro zlepšení volného večera, nebo opravdové povzbuzení do dalších cest, z naší nabídky si jistě vyberete.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář