Objevte s námi Cybing

Sport / 21.3.2013

Ojedinělý cvičební program spaluje kalorie rychle, bezbolestně a zábavně!

Zajímáte se o novinky a trendy ze světa aerobního cvičení? Pokud ano, určitě by vám neměl uniknout program Cybing®! Jedná se o opravdový unikát, jehož provozem se může od roku 2010 pyšnit pouze jedno jediné fitness centrum – brněnské EliFitness.

EliFitness je ryze dámské fitness centrum sídlící v Brně na Kraví hoře. Mezi jeho největší přednosti patří komfortní a útulné zázemí, příjemný personál a řada inovačních programů. Nezbytnou podmínkou pro absolvování lekce je členství v klubu, které návštěvnicím zaručuje individuální a vstřícný přístup. V prostorách EliFitness se kromě cvičebních sálů nachází také vertikální solárium a sauna.

V čem program spočívá?

Cybing je označení pro skupinové aerobní cvičení, které probíhá na crossových trenažerech. Lekci vždy vede zkušený instruktor, který za doprovodu hudby určuje tempo a další potřebné parametry, aby bylo dosaženo co nejefektivnějších výsledků. V rámci Cybingu rozlišujeme pět cvičebních programů, jež se vzájemně odlišují svým zaměřením, zátěží a intenzitou.

Základní Cybing programy*:

[tabs tab1=“Intro“ tab2=“Fat Burn“ tab3=“Fitness“ tab4=“Interval“ tab5=“Cardio“]

[tab id=1]

– úvodní hodina, ukázka všech typů lekcí

– tepová frekvence se pohybuje mezi 50 – 90 % maximální TF

– vhodné pro začátečníky[/tab]

[tab id=2]

– zaměřeno na efektivní spalování tukových zásob

– tepová frekvence se pohybuje v rozmezí 55 – 65 % maximální TF

– vhodné i pro méně zdatné klienty[/tab]
[tab id=3]

– ideální pro budování síly, svalů a zlepšení celkové kondice

– tepová frekvence se pohybuje okolo 85 % maximální TF

– vhodné pro klienty s lepší fyzickou kondicí, rekreační i profesionální sportovce[/tab]

[tab id=4]

– střídání fáze tréninku nad úrovní anaerobního prahu s intervaly aktivního odpočinku a uvolnění svalů

– tepová frekvence dosahuje až 90 % maximální TF, při uvolnění klesá na 75%

– vhodné pro klienty s lepší fyzickou kondicí, rekreační i profesionální sportovce[/tab]

[tab id=5]

– pozitivně působí na kardiovaskulární systém

– tepová frekvence se pohybuje v rozmezí 75 – 100% maximální TF

– vhodné pro zlepšení celkové fyzické kondice i pro méně zkušené klienty

[/tab]

[/tabs]

Cybing Centre

EliFitness je jediným fitness centrem, kde můžete Cybing vyzkoušet na vlastní kůži! Zdroj: Aneta Zachová, Generace 21

Na jakém stroji cvičení probíhá?

Trenažer prezentovaný pod názvem Total Body Arc Trainer je produktem společnosti Cybex a má hned trojnásobný potenciál. Při nízkém náklonu simuluje běh na lyžích, při středním se stává obdobou orbitreku a nejvyšší stupeň náklonu ho mění ve stepper. Jeho součástí je také monitor, kde jsou zobrazovány informace důležité pro regulaci a následnou kontrolu správného a vyváženého cvičení.

Jaké má Cybing výhody?

Při cvičení na přístroji vykonává tělo velice aktivní pohyb, který díky své dráze a plynulosti nenamáhá klouby. Veškerou úlohu proto přebírají svaly dolních končetin, paží, zad a střední části těla. Dochází tak k bezbolestnému spalování kalorií, jež je mnohem efektivnější a rychlejší než při obyčejném šlapání na rotopedu či běhu. Cybing navíc napomáhá růstu svalové hmotyzlepšuje celkovou tělesnou kondici.

Zaujal vás Cybing a chcete se o něm dozvědět více informací? Navštivte jeho oficiální stránky nebo nám zde zanechte svůj komentář. Těšíme se na všechny vaše podněty!

Zdroj informací a perexové fotografie: EliFitness

*KYLAROVÁ, Lenka. Program Cybing® [online]. Brno, 2012 [cit. 2013-03-19]. Dostupné z: http://is.muni.cz/th/259596/fsps_m/zaverecna_verze_DP.txt. Diplomová práce. Masarykova univerzita.

Aneta Zachová

Aneta Zachová

Studuji žurnalistiku a mezinárodní vztahy na MU v Brně, ráda se učím cizí jazyky a cestuji. Již od dětství hraji volejbal, jezdím na koních a s radostí opečovávám všechna zvířata, která se mi dostanou pod ruku. Můj život je hektický, krásný a šťastný. Snad je to tím, že jsem blázen.. :-)

Zanechte komentář