Máte rádi motivy map? Prozkoumejte, co je LOOK INTO MAP!

Design / 19.4.2017

Milujete cestování a rádi byste své vzpomínky zvěčnili? Nebojte se s námi objevit svět prostřednictvím designových map.

Generace 21 je opět nadšená ze zajímavého projektu. Je jím Look Into Map. Projekt, který se zabývá tvorbou designových map.

Jsme generací, která chce měnit svět a zároveň se skvěle bavit. Mezi koníčky každého z nás určitě patří cestování. Rádi prozkoumáváme různá místa, nebojíme se, můžeme studovat v zahraničí, nebo načerpat zkušenosti prostřednictvím stáže. Umíme se domluvit, a proto se můžeme setkat se zajímavými lidmi, kteří nám mohou ukázat jinou perspektivu a své vjemy. Sbíráme fotografie, pohledy, objevujeme nové chutě zahraničních jídel, vnímáme zvuky a přivážíme si mapy, tourguidy, anebo mušle a kamínky. A proč? Chceme si pamatovat! Používáme všech pět smyslů, abychom nezapomněli skvělé zážitky. Chceme si zapamatovat pocit svobody.

Produkty Look Into Map jsou právě pro nás. Pro milovníky cestování, pro ty, kteří rádi vzpomínají na země, které navštívili, a pro ty, kteří si rádi dovezou to, co jim pomáhá obnovovat vzpomínky.

Look Into Map

Nový Zéland, zdroj: lookintomap.com

Pojďte se s námi podívat, jak to všechno začalo.

Za každým nápadem stojí inspirace. Takže si představte parné léto.  Vy zrovna odpočíváte v houpací síti, paprsky slunce se vás snaží lehce dotknout ještě dříve, než zmizíte ve stínu listí ze stromů. Držíte knihu a čtete si. Najednou jste svědky něčeho úžasného. Jeden odstavec a vám se mění život.

Jestli se tento scénář odehrál v zákulisí vzniku projektu Look Into Map nevím, ale přinejmenším můžu být velmi blízko. Vše totiž začalo v létě 2015. Projekt vznikl díky inspiraci z knihy Start-up za pakatel.  Příběh z USA Omara Nooryho a Jen Adrionové, kterým se povedlo podnikat prostřednictvím tvorby designových map, zaujal, promiňte mi to slovo, přímo okouzlil designérku Petíí natolik, že se ihned přihlásila na grafický kurz a začala tvořit první mapy.

Stačí troška a z ničeho nic můžeme být svědky toho, že z nápadu přirozeně vznikne koníček, který získá v našem životě takové opodstatnění, že máme najednou spoustu energie a odvahy na to, aby se z koníčku stalo živobytí. A tak vznikl projekt GoMaps, který později dostal jméno Look Into Map.

Designérka Petíí se na začátku nechala inspirovat tvorbou Omara Nooryho, dnes je připravená pracovat se svými nápady.

„Inspiraci nacházím všude kolem sebe, až jsem překvapená, které věci mohou sloužit jako inspirace, stačí mít jen oči otevřené. Někdy mě inspiruje zajímavé barevné provedení obalu knihy, výloha nějakého obchodu s oblečením, fotka, co vidím na facebooku, nebo se prostě ráno probudím a mám v hlavě nápad. Většinou si to vyfotím na mobil nebo zapíšu do diáře, a poté vymýšlím, jak to zrealizovat v počítači,“ říká Petíí.

Důležitým prvkem je mapa, která je zakomponovaná v originální a umělecké koncepci. Výsledkem nejsou funkční mapy, ale mapy pro radost, které mohou hrát jakoukoliv barvou a dodávat nám spoustu pozitivní energie. Mluvíme o mapách celého světa, kontinentů, na kterých jste se zrovna ocitali, také států, či milovaných měst, která lze velice pěkně graficky ztvárnit. Jak lehce si potom můžeme vyzdobit interiér našeho pokoje, bytu či domu.

Prohlédněte si galerii s produkty Look Into Map.

This slideshow requires JavaScript.

Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách www.lookintomap.com nebo na sociální síti Facebook.

Zdroj všech fotografií: lookintomap.com

Terezie Pelikánová

Terezie Pelikánová

„Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.“ - Jean Cocteau -

Zanechte komentář