BigYuki úspěšně odstartoval dubnový nářez jazzu

Hudba / 8.4.2017

Jazzový festival Mladí Ladí Jazz byl úspěšně zahájen a po celý měsíc se máte na co těšit, protože koncert BigYukiho byl jen začátek.

Vůbec poprvé se do České republiky rozhodl zavítat japonský pianista Masayuki Hirano, vystupující pod uměleckým jménem BigYuki, který s sebou přivezl svou alchymistickou tvorbu v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz.

Tento nadaný umělec dokáže s naprostou lehkostí smísit jemné dávky jazzu, hiphopu, klasické hudby i soulu a rocku. Díky své hravosti a precizně odvedené práci dokáže posluchače zavést do bezmezných virtuálních hudebních krajin, ze kterých se nikomu nebude chtít zpět.

Ačkoli by se to mohlo někomu zdát jako aprílový vtípek, vystoupil u nás hned dvakrát, a to 1. 4. v Olomouci a následně 2. 4. v Praze. Čeští fanoušci tedy měli možnost poslechnout si jeho bezprecedentní hudební tvorbu ve dvojité náloži.

Při pražském koncertu, kterého se zhostil Palác Akropolis, hrála nejprve předkapela Bert & Friends. Jedná se o čtyřčlennou českou kapelu, která se dala dohromady teprve nedávno a během poslechu jejich tvorby se možná začnete cítit, jako kdybyste byli z jiného světa. Ač trochu moc bláznivá, stále stojí za zmínku, jelikož se jedná o kapelu, která u nás nemá obdoby. Slovo originální je jejich druhé jméno.

Následně naskočil na pódium již očekávaný BigYuki, kterého doprovázeli dva muzikanti – kytara a bicí. Samozřejmě nechybělo ani sólo, kdy Masayuki Hirano předvedl, že umí zahrát i čistou klasickou hudbu. Nejen celé publikum, ale i samotní hudebníci si užívali každou minutu. Jejich společné představení bylo opravdu velkolepé, což potvrdil několikaminutový potlesk od fanoušků po skončení koncertu.

This slideshow requires JavaScript.

Posluchači měli možnost okusit jeho dva roky staré debutové album Greek Fire, kdy nejvíce vyzněla skladba Blue Pill. Na této desce ho doprovází kytarista Randy Runyon a bubeník Justin Tyson, který mimo jiné spolupracuje s Robertem Glasperem, účastníkem loňského ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz.

Program festivalu je po celý duben velmi nabitý a jelikož teprve začal, máte se na co těšit.


Zdroj miniatury: oficiální instagram interpreta

Zdroj úvodní fotografie: oficiální facebookové stránky festivalu

Zdraj fotografií v článku: Karolína Grofová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Karolína Grofová

Karolína Grofová

Music is my love/life

Zanechte komentář