Parkway Drive rozohnili Prahu nefalšovanou metalcorovou show

Hudba / 7.4.2017

Plameny, ohňostroje či točící se bubeník vzhůru nohama? To vše a ještě více předvedla australská skupina českým fanouškům.

Role předskokana se ujala kalifornská kapela Stick To Your Guns, která i přes značné nevýhody předvedla výbornou show. Kvůli krátké půlhodince a špatnému ozvučení se bohužel nemohla ukázat v plné kráse a nezanechala za sebou tak silný dojem jako při své poslední návštěvě před dvěma roky. I tak ale diváky výborně rozproudila a připravila na následující vystoupení.

Velký comeback

Když na pódium dorazila britská pětice Asking Alexandria, sálem proběhla vlna nadšení a hlasitého povzbuzování. Po nedávném dramatu se od nich očekávalo mnohé a každý byl zvědavý, jak si hlavní zpěvák Danny Worsnop se svým návratem poradí.

Samotný výkon nebyl špatný, ale po celou dobu vystoupení jako by kapele něco chybělo a na Dannym bylo vidět, že za ten rok si už navykl na trochu jiný styl hudby. I přesto si dav diváků nenechal zkazit večer a začali se objevovat první crowd surfaři. Když poté zazněly první tóny trochu pomalejší a klidnější písně Moving On, fanoušci se s chutí pustili do zpívání společně s kapelou a nepřestávali do samého konce.

Kytarista Asking Alexandria Ben Bruce

Karlín spálený na popel

Byli to však Parkway Drive, kteří předvedli neskutečnou show. Nálada diváků se úplně proměnila, když na pódium nastoupila tato australská skupina, která po strhnutí černého plátna a vybuchnutí prvního ohňostroje ukázala obrovskou kovovou konstrukci. Už při úvodní písni Wild Eyes sálem projela vlna šílenosti. Fanoušci kapelu bez přestání po celé jejich vystoupení podporovali neskutečným způsobem, až se samotní Parkway Drive nestíhali podivovat nad jejich reakcemi.

Bylo hned jasné, že jejich evropské turné, na které si připravili jednu z největších a na efekty nejnáročnějších pódiových show, začalo skvělým způsobem. Nechyběly pyroefekty, výborná světla či vyvýšené plošiny několik metrů nad zemí. Ani dav nezahálel a crowd surfaři nebo velký circle pit se po celý večer nezastavovali.

Ben Gordon při svém neuvěřitelném sólu vzhůru nohama

Co ale snad každého diváka zanechalo hledět s pusou široce otevřenou, bylo sólo bubeníka Bena Gordona, který při písni Swing rotoval v kovovém kole kolem dokola a několik okamžiků bubnoval i vzhůru nohama.

Parkway Drive jasně dokázali, kdo je v metalcorovém žánru pánem a tuto show nebude jen tak lehké překonat. Tento skvělý výkon bude mít jistě většina z nás ještě dlouho v paměti a budeme doufat, že se zde tato pětičlenná skupina sympatických Australanů brzy znovu ukáže.


Zdroje všech fotografií: oficiální facebookové stránky kapel

Zdroj videa: youtube.com

Andrea Kuttelwascherová

Zanechte komentář