Ženy ženám: Vypátrali jsme nejlepší filmy na dlouhé zimní večery

Film / 21.11.2012

Zadáno ženám: Pro chvíle, kdy se vám nechce nic řešit a nad ničím tápat, jsou tu filmy vyloženě dámského ražení! Podívejte se na ty nejlepší!

Tipy na nejlepší „romanťárny“ od žen ženám

Ptala jsem se pro vás dívek, dam a žen, zda mají své zamilované odpočinkové filmy a tady jsou jejich tipy, některé z nich sice v pokladnici zlaté kinematografie bude hledat asi jen těžko, rozhodně ale věřte, že budete mít z čeho vybírat. A třeba najdete právě ten svůj osudový film, u kterého budete relaxovat i vícekrát (Pozor! V takovém případě hrozí k častým výměnám názorům mezi vámi a drahou polovičkou ohledně televizního ovladače.)

1. Hříšný tanec

Jednohlasně zvolený král mezi romantickou smetánkou. Hříšné rytmy versus Patrick Swayze rozpalují ženy již celé čtvrtstoletí. (Ano, je to  opravdu již 25 let, co světlo světa spatřil tento úžasný film.)

2. Snídaně u Tiffanyho

Jedna z nestárnoucích romantických komedií zahřeje na srdci snad každou z nás, a troufnu si říct, že i po letech dokáže rozpálit a zahřát i nejednoho muže, a to díky skvělé Audrey Hepburn v hlavní roli. Film vzniklý jako adaptace stejnojmenné knihy od Trumana Capoteho byl oceněn dvěma Oscary a určitě stojí za to jej zhlédnout. Jinde tak bláznivou mladou dívku jdoucí si za svým životním snem budete jen těžko hledat.

3. Twilight sága

Některé dámy zarytě tvrdí, že toto tedy rozhodně ne, jiné se přiznají, že viděly alespoň jeden z dílů série, další při vyslovení jména Edward šílí a padají do mdlob. Každopádně prvky romantické oddechovky cílené pro něžné pohlaví tato série splňuje po celém světě dokonale.

4. Deník Bridget Jones

Dnes už snad kultovní záležitost každé z nás. Trochu oplácaná, trochu nešťastná, občas trochu trapná, ale za to vždy hodně zamilovaná Bridget a její životní eskapády vám dokážou, že i ten váš šedý život může být na chvíli růžovější.

Koláž

Polibky z jednotlivých snímků. Zdroj: funpop.com, wallpapersonview.com, screenjunkies.com

5. Sex ve městě I., II.

Film versus seriál. Dva póly, které se přitahují i odpuzují zároveň, zatímco polovina dam miluje seriál, druhá miluje film. Některé pak obojí. Každopádně, pokud milujete ryze ženský smysl pro humor, nákupy, pozlátka, dobrodružství, pak byste měla alespoň jednou shlédnout.

6. Nezapomeň na mě

Psychologické drama na pozadí lásky a rodinné tragédie s napjatým koncem. Sladký, hříšný, drsný i jemný Robert Pattinson v roli rebelujícího mladíka postiženého tragédií, se kterou by se těžko srovnával každý z nás. Někteří Pattinsona chválí, jiní vidí jeho výkon příliš plochý. Posoudit můžete samy.

7. Voda pro slony

Robert Pattinson dnes již potřetí na scéně, tentokrát ruku v ruce s Reese Witherspoon. Voda pro slony je dojemným snímkem mladíka, který ztrácí své rodiče, zázemí, život a musí se sám postavit na vlastní nohy. Film z cirkusového prostředí zachycuje tragiku i krásu lásky. Špatné zacházení se zvířaty versus zdrcený výraz v Pattinsonových očích dožene i vaše oči k slzám.

8. Až tak moc tě nežere

Přemýšlíte nad filmem vhodným pro dámskou jízdu? Tutovka! Nejen, že se pobavíte a přijdete na jiné myšlenky, ale podíváte se také na vztahy z trochu jiné perspektivy, z té, která se tak moc často nahlas neříká: „Až tak moc tě nežere“… a to s perfektním hereckým obsazením! Čeká na vás totiž Scarlett Johansson, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Bradley Cooper, Drew BarrymoreJennifer Connelly.

Filmová koláž II.

Koláž z jednotlivých snímků. Zdroj: flixya.com, screencrave.com, filmofilia.com, csfd.cz

9. Láska nebeská

Předvánoční období, současná Anglie a několik příběhů s hořko-sladkou tématikou lásky, jednotlivé osudy, příběhy, lásky, trable i komické situace nakonec dojdou i společného setkání a zajímavě finišují na Štědrý večer.

10. PS: Miluji Tě

Gerard Butler a Hilary Swank. Manžel a manželka. Vdova, která se vyrovnává se ztrátou svého manžela díky dopisům, které ji zanechal.

Jistě si teď říkáte, a kde je ten a ten film. Proč tu není? Existují desítky či snad stovky dalších romantických perel, které stojí za to vidět (Ledové sny, Pýcha a předsudek, Na sv. Valentýna, …), ale o tom zas příště…

 


Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentářVaše názory