SKRYTÉ ZLO: nemysli na to, neříkej to!

Film / 4.4.2017

Autor:

Jakmile uslyšíte jméno démona, nebudete myslet na nic jiného než na to, jak spáchat zlo.

The Bye Bye Man

horor / thriller

USA, 2017, 96 min

Režie: Stacy Title

Hrají: Douglas Smith, Lucien Laviscount, Cressida Bonas a další

Tři kamarádi z vysoké školy si pronajmou společně velký starý dům – v Americe. Na paranormální události je tedy zaděláno. Vše se zdá být v pohodě do chvíle, než uspořádají seanci, při které padne jméno, které nechcete slyšet. Po jeho vyslovení nemyslíte na nic jiného než na Bye Bye Mana. A čím více na něj „nemyslíte“, tím horší to je.

Starý dům, podkrovní pokoj a ta malá dvířka ve zdi. Děsivější úkryt, kromě sklepa, Hollywood evidentně nenašel. Jaké zklamání, když z těch dvířek nakonec nic nevyleze. On ten Bye Bye Man je celkově takový laxní démon. Jediné, v čem si libuje, je živit se vaším strachem a nechat vás šířit jeho jméno. Jediná chvíle, kdy zasáhne, je, když se od něho snažíte oprostit. To se pak může přetrhnout a pouští vám jednu zkreslenou představu za druhou. Ale ono to nějak nestačí.

U filmu strachy křičet nebudete, toho se bát nemusíte.

Problémů v tomto snímku jako takovém není zas tolik. CGI pes, který se živí mrtvými, to je tedy slušný úlet. Nevidět skoro celý film démona, to by problém nebyl, jen kdyby pak nevypadal jako Voldemort po šití obličeje. Nějaké kvalitní dialogy u hororu taky nehledáme.

Problém je v hororech dnešní doby obecně. Často to vypadá, jako by se jeden horor snažil vytěžit něco z jiného a zároveň to někam posunout. Ono to pak nefunguje, a i když se párkrát leknete a jednou jedinkrát fakt bojíte, co přijde dál, tak to nestačí. To nejhorší na hororech v dnešní době je konec. Vážně musí být vždy otevřený?!

V tuhle chvíli zní rada „nemysli na to“ trochu zbytečně.

Proto když si vezmeme, že horor jako žánr je v dnešní době spíše podprůměrný a že Skryté zlo je přinejlepším (!!!) průměr, máme zde podprůměrný snímek, který se bohužel nepovedl. Přitom nápad není zas tak špatný. Entita, která se dostane do vaší mysli a vy se zblázníte, přičemž to řeknete dál a čím více na to myslíte,  tím hůře je – to ujde.

Nic tu však není děsivé, nemá to atmosféru a ani vcelku povedený závěr to nezachrání. Radši bych odešel z kina s pocitem strachu, než abych si říkal, že to měl Bye Bye Man dobře vymyšlené, ale… nic víc. Chtěl bych, aby byl více strašidelný a méně psychologický. Snad o strach jde u hororu v první řadě.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj fotografií: Vertical Ent. 

0 40 100 1
40%
Average Rating

Skryté zlo

Skryté zlo je přesně tím snímkem, o kterém, když ho zhlédnete, nevíte co říct. Není tam nic dobrého, ani nic vyloženě špatného. Když se vás na něj někdo zeptá, jediné, co vás napadne, bude - hm. Film je nemastný, neslaný. Chybí atmosféra, chybí napětí, chybí větší využití příběhu a s vizuálem filmaři tak trochu zaspali dobu. Pokud jej neuvidíte, o nic nepřijdete.

  • Scénář
    50%
  • Herecké výkony
    40%
  • Strach a napětí
    30%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář