Komorní scéna Aréna se raduje z úspěchů

Divadlo / 25.3.2017

Ostravské divadlo po druhé v řadě obhájilo svůj titul a již po třetí se stalo Divadlem roku.

Zlomové vítězství

Historicky první pohár Divadlo roku získalo nejmladší a zároveň nejmenší ostravské divadlo se stálým souborem v roce 2014 (ještě v rámci Cen Alfréda Radoka). Vítězství bylo zlomové, do té doby se žádné jiné moravské divadlo na obdobně vysokou příčku nevyšplhalo.

Ruská zavařenina

Komorní scéna ostravského divadla se v onom roce radovala z úspěchu zejména díky inscenaci Ludmily Ulické Ruská zavařenina, kterou režíroval Ivan Rajmont. Hra byla krátce před udělováním cen vyhlášena Inscenací roku 2013 v anketě Divadelních novin.

Inscenace roku 2013. Zdroj: oficiální stránky divadla Komorní scéna Aréna

Proměna pěti nominací

V roce 2016 divadlo během vyhlašování Cen divadelní kritiky (bývalé Ceny Alfréda Radoka) nesedělo v koutě, zazářilo a proměnilo všech pět nominací. Štěpán Kozub byl jmenován Talentem roku. Slyšení se stalo Nejlepší uvedenou českou hrouInscenací roku. Cenu za mužský herecký výkon si odnesl Marek Cisovský. Aréna byla zvolena Divadlem roku 2015.

Moravská síň slávy

Jeden by si mohl myslet, že po takové výslužce usne divadlo na vavřínech. Opak je pravdou. Letos získala Aréna třetí titul Divadlo roku 2016 a zařadila se tak k nejúspěšnějším divadelním scénám a pomyslně vstoupila do moravské a ostravské síně slávy.

Opěvovaná hra S nadějí, i bez ní. Zdroj: oficiální stránky divadla Komorní scéna Aréna

Nadšené ohlasy vedení

Umělecký šéf komorní scény Aréna byl z průběhu ceremoniálu nadšený. „Je to perfektní! Ocenění Divadlo roku je mou nejoblíbenější cenou, protože je to cena pro celý tým, pro všechny, kteří divadlo dělají. Proto bych rád poděkoval nejen kritikům za cenu samotnou, ale především všem kolegům, kteří naše divadlo tvoří,“ nechal se slyšet Ivan Krejčí bezprostředně po udělování ocenění.

Letošnímu obhájení titulu vedení divadla příliš nevěřilo, ale o to větší radost z něj mělo. „Je to doma, je to hattrick, se kterým jsem nepočítala. Říkala jsem si, že to možná přijde až ob rok, protože v předchozích letech jsme cenu Divadlo roku dostali za léta 2013 a 2015. Upřímně, musím to napřed vstřebat, než začnu uvažovat, co dál,“ uvedla ředitelka Renáta Huserová nedlouho po té, co se radostnou zprávu dozvěděla.

Gratulujeme

Nezbývá než Aréně pogratulovat a popřát, ať nepřestává kvést nejen v současném roce, ale i v těch nadcházejících.

 

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: oficiální stránky divadla Komorní scéna Aréna

Zdroje informací: oficiální TZ divadla Komorní scéna Aréna

 

Jana Mašková

Jana Mašková

Zanechte komentář