Zaujalo nás! Najíst se hezky česky

Na talíři / 22.5.2017

Miluji dobré jídlo, pití a mám ráda příjemné prostředí. Nic mimořádného. Najít místo, které tohle splní, je už horší.

Od doby, co jsem začala vařit, objevil se problém někde si pochutnat a konto nezredukovat o částku ve výši luxusních kožených lodiček.

Být za každou cenu originální

Asi to není jen manýr naší metropole. Řada restauračních zařízení se snaží být za každou cenu originální a vyniknout. Málokomu se to ale podaří.

Místo, které vám chci představit, je výjimečné tím, že se nesnaží vyniknout. Celý záměr vznikl jakoby náhodou. V chaloupce v údolí Svratky se zastavil čas. Manželé Čermákovi zde vybudovali místo, kde si na své přijdou jak místní štamgasti, tak náhodní výletníci, ale hlavně milovníci dobrého jídla a nálady ze širokého okolí. A proč na Pískovně? No třeba proto, že místní tomu jinak než na Písku neřeknou (majitel restaurace dříve vlastnil prodejnu stavebních materiálů).

Hospůdka na Pískovně

Hospůdka na Pískovně.

Když budete parkovat, možná si pomyslíte, že jste se spletli. Ano, i já jsem se koukala do navigace, jestli to je opravdu ONO. Ale k čemu pozlátko? Tady není potřeba. Vstoupíte dovnitř a najednou vidíte svoji babičku, jak nalévá do misky mléko kočce. Usednete ke starému známému stolu. Ten na vás dýchne příběhy lidí, kteří u něj stolovali, povídali si, hádali se, šeptali slůvka lásky.

K interiéru stačí napsat jediné. Autentičnost. Vaše ratolesti mohou znát hračky, se kterými jste si hráli, jen ze starých fotek. Původní je tu totiž i dětský koutek. Punc elegance a vkusu dodala paní hospodská, která vždycky snila o kariéře návrhářky.

Dětský koutek jako kdysi....

Dětský koutek jako kdysi….

Jídelníček psaný ručně

Hors d’œuvre nebo entrée nečekejte. Stručně, jasně. Na výběr jsou dvě polévky a několik (většinou do 10) hlavních jídel. Část jídelníčku koresponduje se sezónou, a tak např. zvěřinové hody či zabijačka jsou samozřejmostí. Dezerty nelze opominout, ale cheesecake nebo raw zákusky zde nedostanete. Pamatujete ty zaoblené tvary buchtiček z dob, kdy jste nemysleli na kalorie? Jeden kousek nikdy nestačí.

Originální jídelníček

Originální jídelníček

Jídlo je výborné, dobře okořeněné, porce dostatečné až nadprůměrné, ceny naopak průměrné. Usměvavá hospodská, která přesně ví, jaké jsou vaše gurmánské speciality a čím zpravidla zapíjíte nedělní oběd. Kuchař, který si s vámi otevřeně popovídá o všem, co vás zajímá, a třeba vám prozradí i recept své babičky na delikatesu, která právě zaměstnává vaše chuťové pohárky.

Prostředí hospůdky vybízí k výletům na kole nebo pěšky. V okolí je celá řada turistických cílů
a skvostů. A nebo sem prostě zajeďte už kvůli Hospůdce na Pískovně.

Jak vznikl nápad na založení hospůdky v tomto stylu?

Jak už to u velkých a životních projektů bývá, byla to otázka náhody. Dům, ve kterém hospůdku provozujeme, patří naší rodině od nepaměti. Provozovat restauraci na místě, které dýchá atmosférou a energií dávných dob, považujeme také za projev úcty vůči našim předkům. V životě každého z nás nastává, nazvěme to, bod zlomu. Rekapitulujete, hledáte nové cesty a možnosti. My jsme se před 4,5 lety rozhodli vybudovat naši vlastní hospůdku a podělit se o lásku k tradici, dobrému jídlu a pití s našimi zákazníky.

Hospodská a šéfkuchař, manželé Čermákovi, majitelé osobité hospůdky

Hospodská a šéfkuchař, manželé Čermákovi, majitelé osobité hospůdky

Kdo tvoří jídelníček a jak?

Jídelníček tvoříme my všichni a naše rodina. Většinu našich zákazníků považujeme za součást naší rodiny, takže často stačí dopředu nahlásit, na co máte zrovna chuť, a náš pan kuchař (majitel pan Aleš Čermák) zařadí nabídku do jídelníčku. Často upravujeme menu také podle nabídky u regionálního řezníka. Veškeré suroviny, ze kterých vaříme, kupujeme u místních farmářů. Zákazníkovi tak přesně můžeme ukázat kopeček, na kterém se pásla kráva, ze které pochází svíčková, na které si právě pochutnává. Myslíme samozřejmě ale také na vegetariány. Není problém uzpůsobit pokrm ani požadavkům alergiků.

Jaké nejčastější ohlasy slýcháváte od vašich návštěvníků?

Nevyzní to asi příliš skromně, ale ohlasy máme pozitivní a jsme rádi, že se k nám zákazníci často vrací. Lidé jsou nadšeni z domácího prostředí a kvalitní a poctivé české kuchyně.

Proč by měli gurmáni přijet právě k vám?

Ať přijedou a pochopí. Zkušenost je nepřenositelná.

Po vaší návštěvě se nezapomeňte s naší redakcí podělit o zkušenosti a dojmy z této mimořádné hospůdky.

Zdroj všech fotografií: Silvie Ulrichová, Generace 21

Silvie Ulrichová

Silvie Ulrichová

,,Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu." Henry Ford

Zanechte komentář