Brno zaplní začínající umělci

Divadlo / 24.3.2017

Na konci tohoto měsíce, konkrétně 29. března, se v ArtBaru na Štefánikově ulici v Brně ve spolupráci s Divadlem II. uskuteční 5. ročník festivalu amatérských umělců NaNook.

Jak to všechno začalo

Samotný festival NaNook – amateur arts festival byl v roce 2013 iniciován večerním filmem od Evy Kaločové, tehdejší studentky VŠMU v Bratislavě. Ze začátku se jednalo o komorní záležitost, která se postupem času rozrostla v celodenní akci s širou škálou umělecké performance. V současnosti zde prezentují svou tvorbu nejen herci, ale i hudební kapely, fotografové, umělci, dokumentaristé či Djs. NaNook se však i nadále drží původního záměru – tvořit umění pro radost v přátelské atmosféře.

„Jsou lidé, kteří nechtějí jen sedět na přednáškách a na hodinách si kreslí nebo píšou. Jsou lidé, kteří se cestou domů z práce nechají v šalině inspirovat. My takové lidi vyhledáváme a dáváme jim prostor realizovat se v rámci kulturního večera, kde se nikdo nemusí za svoji práci stydět,” říká o povaze celé akce Eva Kaločová, jedna ze zakladatelů a současná dramaturgyně NaNooku.

Program plný překvapení

A na co se můžete těšit? V předchozích ročnících se představila například brněnská kapela Ghost of you, Midnight trio či Persian Flaw. Letos návštěvníci mohou ocenit například fotografie Lilly Rezničákové či si poslechnout Brownfield- Stoner rock. Festival je rozdělen na několik částí. Začíná se odpolední vernisáží, čtením autorských textů a básní, následně se postupně představí hudební kapely, divadla a filmy. Celý večer je završen afterpárty s DJ, na chuť si přijde doopravdy každý. Tak neseďte doma a vlakem, pěšky, autem, nebo třeba na kole dojeďte do Brna. A to i v případě, že jste z Prahy či znáte jenom tramvajku.

 

Zdroj všech fotografií a informací: Oficiální TZ festivalu

Diana Hodulíková

Diana Hodulíková

Jsem studentkou architektury, vášnivou cestovatelkou a v neposlední ředě milovnicí umění a kultury.Nesnáším nudu, takže se snažím být neustále v pohybu.

Zanechte komentář