Recenze: bioKarité balzám na rty Saloos

Krása a móda / 27.3.2017

Štípe to, bolí to, nevypadá to hezky, pod rtěnkou to neschováte. S tou je to totiž snad ještě horší.

Ano, řeč je o věčně suchých a popraskaných rtech. Malichernost? Možná pro ty šťastnější, kdo na toto netrpí. Pro nás ostatní však věc, kterou musíme dennodenně řešit. Vyjít ven bez balzámu? Nemyslitelné.

Jenže který balzám vybrat? Zdaleka ne každý funguje, jak má a efektivita často opravdu nejde ruku v ruce s efektním designem. Dostal se mi do rukou balzám na rty značky Saloos, o kterém jsem už mnohé slyšela a moc jsem byla na jeho otestování zvědavá.

Česká přírodní kosmetika Saloos

Nedotčený povrch balzámu po prvním otevření..

Balzám najdete v obchodě pod názvem bioKarité a producentem je značka Saloos, což je česká značka přírodní biokosmetiky. Označení CKP, kterého je Saloos držitelem, ji zavazuje k přísným pravidlům. Výrobky Saloos tak neobsahují žádné silikony, suroviny z mrtvých zvířat, umělé aroma ani barviva. A to chceš!

Zpět k testovanému balzámu. Na první pohled malý lehký kelímek, co akorát padne do ruky a nezabere příliš místa v kabelce ani kosmetické taštičce, kde se však díky růžové lícní straně neztratí. Otevírání na šroubový uzávěr funguje zcela bez problému.

První dojmy

Balzám se při aplikování nabírá prstem přímo z kelímku. Ne každému tento způsob vyhovuje, já osobně s tím nemám žádný větší problém. Obsah kelímku má sytě oranžovou barvu a po zakroužení prstem po povrchu začne pomalu tát.

Vůně je skutečně přírodní a lze ji přirovnat snad k čerstvým bylinám, které byly právě utlučeny v hmoždíři. Barva je rovněž neutrální, tudíž zachovává přirozený odstín rtů. Balzám tak poslouží případně nejen na rty, ale i další suchá místa na těle. Díky své tužší konzistenci minimalizuje riziko nabrat více, než je nutné a vše tak naznačuje tomu, že jedno balení vydrží poměrně dlouho. U kelímků odpadá navíc riziko zůstatku „nevydolovatelných“ zbytků jak tomu bývá u tyčinkových balzámů.

Průběh testování

Obsah? 100% přírodní bioprodukt

Pocit, že rty jsou pokryté chránícími a pečujícími oleji přetrvává ještě několik hodin. Balzám tedy poměrně úspěšně funguje i jako lesk na rty. Musím konstatovat, že po celou dobu testování balzámů jsem se zcela vyhnula pocitu suchých rtů. Ty výrazně komplikují použití výraznějších odstínů rtěnek – obzvláště těch matných, které jsou dnes tak módní.

V tomto případě je ideální nanést na rty vrstvu balzámu, nechat chvíli působit a poté setřít kapesníčkem (to aby se následně rtěnka na olejové vrstvičce nerozpila). Je také vhodný pro použití kdykoli během dne, kdy chrání rty před vlivy počasí a použití před spaním zajistí svěží rty i po ránu.

Závěrečné hodnocení

Výrobek hodnotím osobně velmi kladně a věřím, že by obstál i v mrazivých dnech, kdy bych jeho vysokou olejovou konzistenci ocenila možná ještě o trochu více. Celkový dojem z tohoto výrobku je tedy jednoznačně pozitivní a mé očekávání (a ty byly poměrně vysoké, neboť jsem na něj slyšela jen chválu), určitě nezklamal. Má však svá specifika (obal, vůně, konzistence), která nemusí vyhovovat úplně všem.

Každopádně už teď vím, že se stane součástí mé kosmetické taštičky minimálně do okamžiku, než se dostanu ke dnu.

Zdroj fotografií: vlastní, pixabay.com (upraveno)

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář