Přehled recenzí aneb Herní nálož začátkem roku – část druhá

Technologie / 28.3.2017

Autor:

Co jsme již recenzovali a na co se chystáme? Kterým hrám můžeme již udělit řádné ohodnocení?

Vydavatelé her v ČR:

Cenega – Yakuza 0, Final Fantasy XV, Hitman The Complete First Season

Comgad – The Hunter: Call of the Wild, Styx: Shards of Darkness

Sony ČR – Nioh, Horizon: Zero Dawn

Conquest – Mario Sports Superstar

Pokračujeme v našem přehledu recenzí her! Minule jsme se podívali na hry Gravity Rush 2, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration, Mafia III, Farming Simulator 2017, WRC 6, Resident Evil 7: Biohazard, Dishonored 2 a Football Manager 2017. Nyní nás čeká další nášup a hodnocení her.

Káva před hodnocením her

Nioh

Začneme pořádnou řežbou. Nioh pro mě byl trochu nečekaný úspěch. O hře jsme se dozvěděli těsně před vydáním a to se moc často nestává. Samozřejmě se hned všem vybaví srovnání s hrou Dark Souls nebo Lords of Fallen. Ale i když základní principy jsou velice podobné, hry jsou od sebe přeci jen dosti odlišné. Už jen zasazení hry do japonské mytologie a daleko lepší soubojový systém.  Hru hodnotíme velice kladně a rozhodně se může s kvalitou Dark Souls 3 srovnávat, možná ji i předčí. PS4 hráči mohou být z této exkluzivity nadšení.

The Hunter: Call of the Wild

Z trpělivého zabíjení nepřátel přecházíme k trpělivému lovení zvěře. The Hunter: Call of the Wild není první loveckou hrou od těchto vývojářů. V roce 2015 vydali hru, kde jste místo medvědů a losů lovili nejrůznější dinosaury. Nyní přešli k reálnému simulátoru. Pokud vyhledáváte podobný žánr, můžete očekávat spousty hodin zábavného lovení. Ještě když se na lov můžete dát s bandou přátel v online multiplayeru. Bohužel hra trpí na větší množství chybek a nedodělků. Ale fanoušci žánru budou spokojeni.

Yakuza 0

Tahle hra má dvě tváře. Pokud milujete dlouhé ukecané sekvence, koridorové hraní, jste fanoušek starých her a třeba ještě k tomu vás nějaký díl ze série Yakuza bavil, budete v sedmém nebi. Pokud jste jako já nikdy tuhle sérii neokusili a příliš vás nebaví dlouhé rozhovory v japonštině, tahle hra pro vás nebude. Jediné, co můžeme hře jako sérií nepolíbeni pochválit, je soubojový systém a RPG systém. Dále zábavné minihry a slušný příběh, pokud přežijete spoustu tlachání o ničem.

Final Fantasy XV

Jako malý kluk jsem Final Fantasy miloval. Po té jsem si dal trochu větší odmlku od této série a vrátil se k ní u dílu XIII – 1. Již zde mě hra držela pouze svým příběhem a tím, že to je Final Fantasy. Pak přišel díl XV, který už při oznámení působil, že se bude konečně jednat o inovativní díl. To se taky stalo. A my nemůžeme jinak než sáhnout k velice dobrému hodnocení. Nové herní mechanismy, výborný soubojový systém, překrásný svět a spousta herního obsahu. To vše zdobí poslední vydaný díl této série.

HITMAN The Complete First Season

Plešatý zabiják se nám již v průběhu minulého roku ukazoval v jednotlivých kapitolách. Vývojáři a vydavatel si řekli, že hráčům budou hru dávkovat postupně, jako je to například u adventur od Telltale. Nyní jsme se dočkali kompletní kompilace první sezóny. Hra sází na úspěch předchozího dílu s podtitulem Absolution, který byl velice úspěšným návratem série. Nový Hitman jen vylepšuje tento úspěšný díl a dodává spousty nového obsahu. Proto je tento díl povinností každého fanouška předchozího dílu a vlastně pro každého milovníka stealth akčních her.

Mario Sports Superstar

Nezapomínáme ani na hráče handheld konzolí a v tomto případě těch na Nintendu 3DS. Mario je pilotní značka Nintenda a se svojí bandou se objevil již ve spoustě her a nehodlá s tím přestat. Nyní vyšla kompilace pětice sportů, a to fotbalu, baseballu, golfu, tenisu a jízdě na koni. Od hry nečekejte žádné zázraky, jelikož pokračuje v nastaveném duchu her od Nintenda. Hra není dělaná na několikahodinové hraní, ale jako ukrácení času při jízdě v autobusu nebo při čekání na úřadě – plně postačí a zabaví.

Horizon: Zero Dawn

Tahle exkluzivní novinka od Sony kandiduje na hru roku, a to jsme na samotném začátku. Jednoduše řečeno, tohle byl od Sony, a hlavně od samotných vývojářů, zásah do černého. Tohle nemůže minout žádný majitel konzole PS4. Je to ten typ hry, který láká hráče na stranu konzole od Sony. Hra rovnou putuje do imaginární síně slávy k hrám jako je Zaklínač, Dragon Age, Mass Effect, GTA V, Fallout. Ve zkratce: nabízí výborný příběh, parádní živý svět, promakaný RPG systém a neskutečnou hratelnost.

Styx: Shards of Darkness

Vše zakončíme zabijákem. Sice jsme tu již jednoho měli, ale tenhle není plešatý, vysoký a ani nepoužívá převleky. Zde je řeč o zeleném goblinovi, který se i občas zasměje a vše co vypustí z úst, je perla. Druhý díl Styxe sází na rozporuplnou kvalitu prvního dílu, která nebyla úplně AAA titul, ale dosti jim konkurovala. Popravdě jen vylepšuje nedostatky prvního dílu, ale zcela je vývojáři odstranit nedokázali. Pro větší zábavu do hry vložili online multiplayer, takže na celou hru můžete být dva.

Zdroj všech fotografií: vydavatelé her

0 80 100 1
80.25%
Average Rating
 • Nioh
  92%
 • theHunter: Call of the Wild
  70%
 • Yakuza
  64%
 • Final Fantasy XV
  90%
 • HITMAN The Complete First Season
  88%
 • Mario Sports Superstar
  60%
 • Horizon: Zero Dawn
  98%
 • Styx: Shards of Darkness
  80%

Mateu Pejsar

Mám rád knihy, filmy, hry, auta, hudbu, nejnovější technologie a dobré jídlo. To je také důvod, proč zrovna o některých těchto věcech píši.

Zanechte komentář