Na jevišti Divadla Kampa se saje krev

Divadlo / 20.3.2017

Komedie nejen o upírovi ve sklepě a krvežíznivém člověku lačnícím po majetku.

Upíra, který nezůstane jen ve své kryptě, hraje Divadlo BLAMA v pražském Divadle Kampa. Útulné prostředí budovy je ideální pro minimalistickou scénu s pár nezbytnými rekvizitami, což dává možnost vyniknout charakteru jednotlivých postav. Každá z nich má kostým, který skvěle podtrhuje její osobnost.

Klíčový humor do představení vpraví zejména upírka Bonaventura. Zdroj: oficiální stránky Divadla BLAMA

Více než prvoplánový humor

Upír ve sklepě je komedií, která nenabízí jen prvoplánový humor. Hra v sobě obsahuje nespočet vtipných momentů a bylo zajímavé pozorovat, že se všichni nesmáli s podobnou intenzitou stejnému vtipu. Nemám pocit, že by se někdo do smíchu nutil, smál se jen, aby se neřeklo, což je u tohoto žánru častým jevem. Humor v sobě mísí kousky ironie či trefné a dobře mířené narážky.

Bezvadná herecká ztvárnění

Hra je postavena, na kromě bezvadném scénáři, na třech hercích a jejich výkonech. Spisovatelku pornografických románů Hermínu skvěle komicky uchopila Petra Johansson, která představení také režírovala. Obchodníka podvodníka, který pije spisovatelce krev, výtečně ztvárnil Michal Šturman, který zde rafinovaně prodal i pohybový talent. Stěžejní postavu upíra, který se usídlil v Hermínině sklepě, rovněž skvěle, s vtipem a podivuhodnou grácií, ztvárnila principálka a zakladatelka Divadla BLAMA, Blanka Zdichyncová.

Alkohol je věrným pomocníkem při řešení problémů spisovatelky Hermíny. Zdroj: oficiální stránky Divadla BLAMA

Mnoho témat

Hra se vyjadřuje k mnoha zajímavým a i v dnešní době stále řešeným tématům, např. k alkoholu, historickým románům, neostražitosti při jednání s obchodníkem, ale také k feminismu. Představení má i přes velký počet témat hlavu a patu. Dějová linie je ucelená. Dílo vydařené.

Autor: Jana Pacnerová

Režie: Petra Johansson

Hudba: Zdeněk Zdeněk

Obsazení: Petra Johansson, Blanka Zdichyncová, Michal Šturman

Premiéra: 20. 12. 2016

Cena: 200 Kč

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: oficiální stránky Divadla BLAMA

0 96 100 1
96%
Average Rating

Hodnocení

Upír ve sklepě z vás rozhodně energii nevysaje, ba naopak.

  • 96%
Jana Mašková

Jana Mašková

Zanechte komentář