Kosmetická „krabička poslední záchrany“

Krása a móda / 18.3.2017

Situace: chystáš se na zábavu/kávu s kamarádkou/na zkoušku/ na výlet (dosaď si cokoli), outfit konečně hotový, kabelka či jiné příruční zavazadlo také.

Zbývá už jen „přeházet“ všechny nezbytnosti z jednoho do druhého. A teď! Dostáváme se ke kritickému bodu, obzvláště pokud spěcháme. Jak vše nezbytné přemístit z jedné tašky do druhé a nic nezapomenout?

Jak víme, zákony schválnosti fungují bez výjimky, často si necháte ve staré kabelce to, co nakonec nejvíce potřebujete. Co naplat, známe to asi všechny. Proto jsem se rozhodla sestavit malý žebříček toho, co bychom si měly uložit do své „kápézetky“ – rozuměj kosmetické taštičky, kterou jediným pohybem ruky přesuneme, a se kterou bychom měly být schopné každou kritickou „beauty“ situaci vyřešit.

1) Papírové kapesníčky

Malý, levný, ale tak nezbytný!

Důležitost jejich přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ● ● ●

Myslím, že tento multifunkční pomocník nesmí chybět nikdy žádné ženě. Nejen sobě vyřešíte neočekávanou situaci, ale můžete často touto drobností v hodnotě pár korun pomoci i jiným (těm, kterým maminka či babička nevtloukala do hlavy takřka povinnost ženy mít u sebe vždy kapesníčky, až tak důrazně). Jejich multifunkčnost jistě všechny známe. Jen pro drobnou rekapitulaci – utře nám nos, stočená do vhodného tvaru opraví rozmazanou řasenku či stíny, smaže rtěnku obtisknutou na zubech, poskytne první pomoc lesknoucímu se nosu, vysuší vlhké dlaně před potřásání rukou, na WC pak jejich „životně“ důležitá funkce roste goniometrickou řadou. Takže dámy, (ne)přítomnost kapesníčků v kabelce není radno podcenit.

2) Zrcátko

Zrcátko… to musí mít každá z nás.

Důležitost jeho přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ● ● ○

Zdám se vám zrcátko staromódní? Že vám bohatě vystačí display telefonu? Ačkoli jsem velká fanynka všech vymožeností moderní doby, nemyslím si, že i ten sebelepší display vám například ukáže, kde se ta zatracená řasa, která vás dráždí v oku, přesně nachází (abyste ji mohly kapesníčkem (viz bod 1.!) následně vytáhnout). Přetlak krásychtivých dam na toaletách na večerní akci u zrcadel? Vytáhni to své a vyhni se tlačenici. O tom, že takové zrcátko nezabere moc místa a může být, když se design povede, navíc krásným módním doplňkem, ani nemluvě.

3) Pudr/odmašťující ubrousky

Pudr je základ

Důležitost jejich přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ● ○ ○

Zde ocení jejich práci především majitelky smíšené a mastné pleti. Lesklá pleť – nepříjemný, běžný problém, nicméně poměrně snadná pomoc pomocí skladných pomocníků. Malé plus patří odmašťujícím ubrouskům díky tomu, že fungují i bez labutěnky či štětce. Malé plus pro pudr (pokud je v sypkém provedení a transparentní barvě) – zafunguje také jako nouzový suchý šampon či poslouží v případě vlhkých rukou nebo dokonce podpaží.

4) Antiperspirant

Důležitost jeho přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ● ○ ○

V tomto případě jedině v cestovní velikosti. Nepříjemný pocit, že nevoníme jako luční kvítí (vyleze nečekaně sluníčko, přijde neočekávaný stres apod.) zaženeme malým antiperspirantem, který při volbě správné vůně poslouží i jako nouzový parfém.

5) Krém

Důležitost jeho přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ● ○ ○

Malý kalíšek s krémem je také víc než jen prostá emulze vody a oleje. Zklidní vysušené ruce, poslouží jako nouzový balzám na rty, případně usnadní odlíčení odolné řasenky, pokud vhodnější přípravek není právě po ruce.

6) Balzám na rty, korektor, růžová voda v rozprašovači, nůžtičky, lak na vlasy

Důležitost jejich přítomnosti v kosmetické KPZ: ● ● ○ ○ ○

Tyto kosmetické propriety již neřeší až tak kritické a nouzové situace, ovšem pokud vaše kosmetická KPZ nabízí více místa, často oceníte jejich přítomnost a já vřele doporučuji mít je k dispozici. Balzám na rty netřeba víc přibližovat. Ten barevný zastane i práci rtěnky. Korektor schová téměř vše a dodá opět pleti upravený, čistý vzhled. Růžová voda v rozprašovači v sobě skrývá rychlé osvěžení v horkých dnech a může zapracovat rovněž jako parfém. Multifunkčnost manikúrních nůžek je nejen pro nehty nepopiratelná a lak na vlasy? Zkrotí nejeden neposlušný vlas do původního stavu, dodá jim objem, a pokud je extra silný, tak při správném zamíření umí i zabrzdit utíkající oko na silonkách.

Pokud zbývá místo, nabízí se řada dalších pomocníků…

Že vám zbylo ještě trochu místa ve vaší kosmetické taštičce? Pak doporučuji přidat do ní vlhčené ubrousky, vzorek oblíbeného parfému, malý hřebínek, rtěnku v odstínu „mé rty, ale lepší“antibakteriální gel na ruce. S takovou výbavou po ruce vždy elegantně a rychle vybruslíte z jakýchkoli kosmetických nesnází, ať už budete kdekoli.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Štítky

Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

,,Inteligentní žena musí být také krásná, aby ji respektovali muži." Alexi Andrejev

Zanechte komentář