Zvládnete ovládnout svůj den ještě před snídani?

Osobní rozvoj / 4.4.2017

Autor:

Kouč, který se snaží lidem pomoci v jejich produktivitě, vydal knihu s názvem Zázračné ráno. Účelem je ovládnout den před snídaní. Zvládnete to?

Kdo by nechtěl být v životě úspěšný, že? Spousta z nás si přeje něčeho dosáhnout. Máme cíle, ke kterým míříme, a občas nám je překazí nějaká nepříjemnost. Stává se, že je to především čas. Najednou máme málo času a přestáváme stíhat. I proto napsal Jeff Senders publikaci s názvem Zázračné ráno, kde dává nejen rady a tipy, ale také podrobný návod, jak dosáhnout svého cíle.

O autorovi

Jeff Sanders vystudoval bakalářský titul umění z teatrologie a psychologie na Truman State University. V dnešní době pracuje jako kouč produktivity a je autorem rozhlasového pořadu „The 5 AM Miracle“. Miluje časná rána a hory. Mimo jiné je také běžcem ultramaratonů.

Tři části a nespočet rad

Nejde o jen tak ledajakou publikaci. Do rukou se vám dostává workbook, který je rozdělen celkem do tří hlavních částí. Každá z nich je dále rozdělena na jednotlivá témata a krátké kapitoly, které dané téma podrobně vysvětlují. V každé sebemenší části knihy najdete mnoho rad, které vám pomohou zvládnout den ještě před snídaní.

Jak nastartovat svůj den?

Tuto otázku si jednou za čas nejspíš pokládá každý. Jeff Sanders v knize Zázračné ráno radí, jakými způsoby můžete docílit produktivního rána. Hned v první části workbooku se například dozvíte, jak číst knihu nebo kdy je dobré vstávat. Druhá část knihy se věnuje přímo návykům, denní rutině, strategiím produktivity i způsobu hlídání si pokroků. V prvních dvou fázích Zázračného rána jde především o teorii, kterou postupně uvádíte do praxe. Ve třetí části si můžete zkusit celý plán na zvládnutí vašeho rána.

A jak vypadá vaše zázračné ráno?

Aktivní bonusy

Aby to nebylo jen tak a vy jste své plány na produktivní rána opravdu uvedli do praxe, jsou k dispozici akční plány a další bonusy. Na konci kapitoly vždy najdete část s názvem Pryč s tlačítkem odloženého buzení, kde jsou vypsány problémy, nástrahy a chyby, se kterými se můžete potýkat. K tomu jsou uvedeny nejen rady, jak je překonat, ale také osobní pohled autora na situaci.

Po těchto odstavcích následuje shrnutí kapitoly, kde autor vytyčil důležité body. Závěrem kapitoly je podrobný akční plán, díky kterému zvládnete zužitkovat rady a tipy. Nejen že akční bonusy najdete na konci každé kapitoly, ale také na konci workbooku Zázračné ráno. Celá třetí část se věnuje akčnímu měsíčnímu plánu, díky kterému zvládnete dosáhnout svých cílů.

Někdy není vůbec jednoduché, věnovat se jen jediné věci. Často je však ještě obtížnější zvolit úkol, na který je potřeba se zaměřit nejdříve. Když o vaši pozornost usiluje tolik priorit, potřebujete metodu, která vám umožní soustředit se jen na tu správnou činnost.

Kdy a proč si workbook pořídit?

Kdy a proč si workbook pořídit? Jednoduchá otázka, na kterou je také jednoduchá odpověď. Zázračné ráno si kupte v případě, že už nechcete zažívat zběsilá rána, ale toužíte po produktivní cestě k úspěchu. Díky akčním plánům a (především!) své odhodlanosti si vytvoříte nové návyky a rituály, se kterými zažijete lepší a produktivnější dny. Mně osobně chybělo pár podrobných příběhů úspěšných lidí, kteří dosáhli svých cílů. Protože i příklady úspěšných lidí dokáží namotivovat také “obyčejné“ lidi.

Zázračné ráno

Autor: Jeff Sanders

Nakladatelství: BizBooks

Rok vydání: 2017

Počet stran: 192

Více informací najdete na stránkách nakladatelství  na stránkách nakladatelství

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Zdroj ostatních fotografií: Nela Rájová, Generace 21

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář