Najděte si svého cestovatelského parťáka

Cestování / 25.3.2017

Autor:

Nikdo s vámi nechce jezdit na výpravy do zahraničí a sami si netroufáte? Přinášíme vám několik tipů, kde si sehnat spolucestovatele.

Rádi byste vyrazili na hory, projeli si cyklostezky nebo poznali Španělsko? Nikdo s vámi nechce jet a vy se bojíte sami vyrazit do zahraničí? V dnešním světě už to není tak velký problém. Existují totiž seznamky přímo pro cestovatele, kde si zadáte inzerát, najdete si parťáka a vyrazíte do vysněného cíle. Abychom vám (aspoň trochu) usnadnili práci, máme pro vás pár tipů, kde si můžete najít spolucestovatele. Podívejte se sami…

Treking – hory a turistika

Hory, túry, běžky či cykloturistika. Taková je seznamka Treking.cz , kde máte šanci najít si parťáka se stejným nebo podobným cílem. Na této seznamce se nemusíte registrovat. Stačí, když si vyplníte formulář nebo inzerát pošlete e-mailem.

Seznamte se na Hedvábné stezce!

Snad každý už slyšel o cestovatelském portálu Hedvábná stezka . Tam najdete nejen tipy na výlety, ale také rozhovory s cestovateli, rady na cestu, soutěže a také seznamku. Zájemci, kteří si chtějí najít spolucestovatele, mohou zadat inzerát, nebo naopak objevit někoho, kdo hledá třeba vás.

Parťáka si můžete najít také na turistiku po horách. Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

V kategorii cestovatelská seznamka je dalších šest podkategorií, mezi které patří například Spolucestování Evropa, Spolucestování Afrika, Spolucestování kamkoliv nebo Svez mě do… Pokud chcete vložit příspěvek v rámci hledání někoho na cesty, stačí přidat příspěvek.

Sociální sítě a spolucestování

 Seznamky pro cestovatele nejsou jen webové stránky. Stránky, spolky nebo skupiny najdete také na sociálních sítích. Asi nejoblíbenější a nejznámější je Facebook. I na této sociální síti můžete najít svého parťáka a vyrazit na víkend do hor, prodloužený pobyt v cizině apod. Takovými skupinami jsou VÍKENDOVÉ VÝLETY- cestovatelská seznamka nebo Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka.

Na co se připravit?

Představa je vždy krásná. Máte přesně vymyšleno, kam a jakým způsobem vyrazíte, ale zůstali jste na to sami. Kamarádi nechtějí nebo nemohou s vámi jet a vám se nechce samotným. Po nějakém čase se rozhodnete, že se podíváte na internet, například na výše uvedené seznamky. Jsou však situace, na které byste měli být připraveni. Víte, jak se připravit?

Je jen na vás, na čem se se spolucestujícím domluvíte. Navštěvovat můžete například památky. Zdroj: pixabay.com

Základem je ujasnění si, kam a jakým způsobem chcete vyrazit. Pojedete poznávat kulturu cizí země, nebo krásy naší republiky? Budete cestovat přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst? Podle toho budete hledat dalšího člověka do party. Kromě rozhodnutí o místě či místech pobytu se musíte dohodnout, zda si chcete připlatit za luxusní ubytování, nebo budete přespávat ve spacáku pod širákem či ve stanu v nejlevnějším kempu. V případě, že tohle jste si ujasnili, můžete začít plánovat cestu. Na kolik dní chcete odjet, přes jaké státy pojedete a co během své cesty navštívíte.

Pokud jste našli spřízněnou cestovatelskou duši na internetu a osobně se ještě neznáte, je dobré naplánovat osobní setkání. Nejen že zjistíte, s kým budete trávit svou dovolenou, ale během osobní schůzky můžete doladit detaily cesty. Poté stačí jen vyrazit a užít si volného času.

A jak cestujete vy? Máte oblíbenou seznamku, nebo raději jezdíte na dovolenou sami?

Zdroj miniatury: pixabay.com

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Zanechte komentář