5 pražských kaváren, které byste měli navštívit

Cestování Na talíři / 31.3.2017

Se životem ve velkoměstě se neodmyslitelně pojí také útulné kavárny. Kam si na skvělou kávu zajít v Praze?

V kavárnách se potkáte s leckým. S pisálky, kteří do počítače datlují jeden odstavec za druhým, se studenty, kteří pilně pročítají poznámky. Do kavárny si člověk může jít osamotě číst stejně dobře, jako se sem s přáteli vydat hrát deskové hry. Existují kavárny pro kuřáky, pro kočkomily, dokonce i pro knihomoly. A které pražské kavárny jsou nejvyhlášenější?

Rodinná čokoládovna Choco Café

Pobočka U Červené židle, Liliová 4/250, Praha 1

otevřeno každý den od 10 do 20 hodin, možnost platby kartou, Wifi připojení zdarma, nekuřácké prostředí, dětský koutek, zahrádka

Pobočka U Klimenta, Klimentská 34, Praha 1

otevřeno každý všední den od 10 do 20 hodin, možnost platby kartou, Wifi připojení zdarma, nekuřácké prostředí

Hned první tip je určen širokému spektru lidí. Kavárna Choco Café, proslulá nejen kávou, ale také horkou čokoládou, má v centru Prahy dvě pobočky. K výtečné kávě či domácí horké čokoládě si zde můžete vychutnat makronky, dezerty, pralinky a jiné sladké pochoutky. Zatímco kavárna U Červené židle bývá často naplněná (hlavně kvůli své snadno dostupné poloze, kterou využívá řada zahraničních turistů), v novější prodejně U Klimenta si svou kávu určitě vychutnáte ve větším klidu.

Cafe Terapie

Restaurace Cafe Terapie, Na Hrobci 432/3, Praha 2

otevřeno pondělí–pátek 8:30–22:00, sobota 9–22 a neděle 10–22 hodin

Pokud hledáte kavárnu při břehu Vltavy, kam byste se mohli uchýlit po krmení labutí nebo procházce po nábřeží, určitě zavítejte do Cafe Terapie. Čeká vás nejen výborná káva, ale také jídelní menu. Cafe Terapie je vegetariánská restaurace, která se specializuje na tradiční italská a řecká jídla. Vyniká však také svými dezerty a kávovými specialitami.

V kavárnách si kromě výborné kávy můžete často dát minimálně zákusek. Mnohé však nabízí i klasická jídelní menu.

Literární kavárna Můj šálek kávy

 Kavárna Můj šálek kávy, Křižíkova 105, Praha 8, otevřeno pondělí–sobota 9–22 hodin, neděle 10–18 hodin, nekuřácké prostředí
Najdete ji jak pod českým, tak pod anglickým (That’s My Cup Of Tea) názvem, od dubna 2011 do ní můžete v pražské čtvrti Karlín zavítat, ať už jste pisálek, nebo ne. Můžete si zde dopřát kávu z pražské pražírny DoubleShot. Kromě skvělé kávy si zde můžete objednat i víno, pivo nebo něco malého na zub.

Cafe Canape

 Cafe Canape, Bulharská 26, Praha 10 

otevřeno pondělí–pátek 11:30–23:00, po dohodě i déle.

Přesuneme se z centra do Vršovic, kde výtečné posezení nad šálkem kávy rovněž najdete. Cafe Canape nabízí zajímavou retro atmosféru, díky odlehlosti od centra zde nebývá úplně plno a vyhlášené je toto místo nejen kávou, ale také vlastními medovníky, jinými zákusky a jídly obecně. Ideální místo, pokud hledáte klid na psaní či čtení, podtrženo milou a profesionální obsluhou.

Interiér kaváren může být různorodý. Většinou však platí, že se uvnitř cítíte útulně a pohodlně.

Kavárna Místo

Kavárna Místo, Bubenečská 12, Praha 6

 otevřeno pondělí–sobota 9–22 hodin, neděle 10–18 hodin

Na závěr doporučujeme vyzkoušet kavárnu Místo, která se nachází v pražských Dejvicích. Jak stojí v jejím mottu, takové místo Dejvicím chybělo! Kromě kávy zde rovněž najdete širokou nabídku specialit – a to jak snídaňových menu, tak obědů a dezertů. Kávu zde v příjemném a útulném prostředí servíruje milá obsluha a ochutnat můžete i domácí limonády.

V Praze není těžké narazit na kavárnu a najít dobrou se vám taky často poštěstí. Pokud znáte další vyhlášené pražské kavárny, nebojte se podělit v komentářích.

Zdroj všech fotografií: Pixabay.com

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář