Zaostřeno na ženy: aplikace do mobilu

Technologie / 28.3.2013

Přinášíme vám několik aplikací, které se hodí každé ženě. Ať už se jedná o oblast krásy, módních trendů či vaření, uvidíte, že pak bez nich nedáte ani ránu.

Můj Alfréd

(TIP redakce)

Operační systémy: iOS, Android nebo online ve webovém prohlížeči

Jazyk: čeština

Cena: zdarma

Aplikace Můj Alfréd vám pomůže organizovat vaše nákupy. Bude vědět, co máte ve spíži a v ledničce. Pomocí této aplikace si můžete vytvářet nákupní seznamy a dokonce je i sdílet s rodinou či přáteli.

Alfréd vám nabízí hned několik funkcí. Velice užitečný je nákupní seznam, který vytvoříte a pomocí jednoduchého ovládání vložíte potraviny, které je třeba nakoupit. A pak je jednoduše odešlete příteli na jeho mobil, kde ho zase jeho Alfréd upozorní, co má přivést k večeři.

Vytvoření nákupního seznamu je velmi jednoduché. Zdroj: mujalfred.cz

Vytvoření nákupního seznamu je velmi jednoduché. Copak je třeba nakoupit dnes k večeři? Zdroj: mujalfred.cz

Kromě toho také kontroluje vaše domácí zásoby. Stačí zadat, kolik máte mouky, vajec nebo dokonce i toaletního papíru a pak jen kontrolovat, kdy co dojde. Tato funkce je také užitečná, když nevíte, co vařit. Kouknete do Alfréda, co máte a zvolíte službu najít recept. Samotné recepty jsou v menu i samostatně a nechybí ani návody na koktejly.

K dispozici jsou i recepty. Buď samostatně, nebo když zvolíte určitou surovinu. Třeba i obyčejný cukr. Zdroj: mujalfred.cz

K dispozici jsou i recepty. Buď samostatně nebo když zvolíte určitou surovinu. Třeba i obyčejný cukr. Zdroj: mujalfred.cz

Využít můžete i poznámky, uložit si důležitá data (například výročí, na které už váš milovaný díky Alfrédovi nezapomene), posílat zprávy a ukládat kontakty. Poslední službou jsou věrnostní karty do obchodů. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma do mobilu, tabletu nebo ji používat v počítači. Přihlásit se můžete i jednoduše přes facebook.

Nahrát si můžete i věrnostní karty nejen do supermarketů, ale třeba i lékáren nebo jiných obchodů. Zdroj: mujalfred.cz

Nahrát si můžete i věrnostní karty nejen do supermarketů, ale třeba i lékáren nebo jiných obchodů. Zdroj: mujalfred.cz

The Photo Cookbook

Operační systémy: iOS

Jazyk: angličtina

Cena: 3, 99 $

Ještě na chvíli zůstaneme v kuchyni. The Photo Cookbook je aplikace, která nabízí velké množství receptů včetně velmi podrobných postupů. Na výběr je z kategorie maso, ryby, vegetariánské jídlo a deserty. Existuje hned v několika verzích: Quick and Easy, Italy, Asian, Baking nebo Coctails. V každé máte ale i „ochutnávku“ z ostatních. V Quick & Easy najdete i italskou, asijskou kuchyni a pečení, kde je však k dispozici jen několik receptů, ale je možné všechny za 2,69 $ dokoupit. Samozřejmě, že je možné najít i spoustu kuchařek zdarma, navíc i pro ostatní operační systémy. Pokud však na tuto narazíte stejně jako já v akci zdarma, neváhejte, protože zpracovaní je skvělé.

The Photo Cook Book má skvělé fotografie, jistě ale najdete stejně kvalitní variantu zdarma. Zadejte kuchařka do vašeho vyhledávače. Zdroj: thephotocookbook.com

The Photo Cook Book má skvělé fotografie, jistě ale najdete stejně kvalitní variantu zdarma. Zadejte kuchařka nebo cook, případně cookbook do vašeho vyhledávače. Zdroj: thephotocookbook.com

VotočVohoz

Aplikace, která má ještě co vylepšovat. Zdroj: play.google.com

Aplikace, která má ještě co vylepšovat. Zdroj: play.google.com

Operační systémy: Android

Jazyk: čeština

Cena: zdarma

Ideální pokud na Votočvohozu prodáváte a nakupujete často. Nemusíte otevírat prohlížeč a zadávat adresu. Všechno najdete přehledně přímo v aplikaci. Jsou tam sice ještě nevychytané chyby. Například není možné přidávat ke zboží komentář a tím pádem si je nepřečtete ani pod svým, takže při zájmu o výměnu či koupi musíte použít funkci to chci.

Zdroj: play.google.coom

Zdroj: play.google.coom

Mnoho uživatelů si také stěžuje na to, že aplikace po pár minutách padá, seká se a často i restartuje celý mobil. Stalo se to i mně. Používala jsem ji asi dvě minuty a při přihlášení přes facebook (abyste ho našli musíte zarolovat, když na vás vyskočí přihlašovací tabulka) se mi telefon celý zasekl. Doufejme ale, že vývojáři všechny nedostatky vychytají a aplikace pošlape jak má, protože nápad je to skvělý a grafické zpracování zrovna tak.

 

Woman calendar

Existuje hned několik aplikací, takže pokud vám nebude vyhovovat nainstalovaná, změníte ji. Zdroj: play.google.com

Existuje hned několik aplikací, takže pokud vám nebude vyhovovat nainstalovaná, změníte ji. Zdroj: play.google.com

Operační systém:  Android (pro iOS si můžete stáhnout např.: WomanLog Calendar)

Jazyk: angličtina

Cena: zdarma

Přestože ho najdete i pod českým názvem, chybí čeština, ale i s lehkou znalostí angličtiny to zvládnete. Stačí si zadat, jak dlouhý máte cyklus, automaticky je nastavený 28 denní. Dále si nastavíte dobu menstruace a luteální fáze (která je nastavena automaticky na 14 dní). Pak už jen stačí zadat do kalendáře, kdy jste měla naposled menstruaci, a aplikace sama vypočítá, kdy přijde další. Navíc si můžete i nastavit upozornění na tři dny před příchodem.

Kromě toho si však můžete zaznamenat, kdy jste měla sex, zda jste si vzala antikoncepci nebo jiné léky. U menstruace jde nastavit i její intenzita. Výhodou je, že u gynekologa nemusíte složitě počítat, stačí se jen kouknout do mobilu.

Problémem aplikace jsou stížnosti na spamy, které začaly po stažení aplikace chodit, proto doporučujeme zkusit si některou stáhnout a uvidíte, zda se vám stane, že vám budou chodit zprávy typu Vyhráli jste iPad. V tom případě aplikaci odinstalujte a zkuste jiný kalendář. Mně více vyhovuje ten pro iOS.

Něco navíc

DM drogerie – dostupná pro Android, aplikace vhodná pro majitelky DM karty

Nákupní centra – dostupná pro Android, upozorňuje na nabídky a slevy v nákupních centrech včetně informací o otevírací době a navigace k obchodu

Oblíbené časopisy – zkuste se podívat, jestli není aplikace, kde si můžete přečíst váš oblíbený časopis nebo magazín, pro iOS můžete zdarma stáhnout například katalog F&F, pro Android zase Zinio Časopis Reader, který vám umožní přístup hned k několika časopisům. Stejně tak i aplikace Časopisy Google Play. Vše je ale v angličtině. V češtině však najdete například časopis Apetit.

Dámy, aplikace přibývají každým dnem. Cokoliv vás napadne, zkuste zadat do vyhledávače a třeba najdete aplikaci, která vám usnadní práci nebo vás zaručeně pobaví. A pokud nevíte přesně, co chcete, zkuste zadat heslo žena nebo woman.

Doporučte ostatním aplikaci i vy. Těšíme se na vaše tipy v komentářích.

zdroj perexové fotografie: sxc.hu (upraveno; play.google.com)

 

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

 • Síma

  Mám WomanLog (na androidu) a je dobrý 🙂 ještě si nemůžu vynachválit Pivníček 🙂

 • Pavla

  Paráda. Jsem ráda, že server, který se jmenuje Generace 21 a tímto názvem tedy vybízí k tomu, že se zde budou objevovat neotřelé, nové nápady a přístupy k životu od mladých lidí, je srovnatelný s debilními servery jako je OnaDnes.cz nebo jenprozeny.cz. Ale vážně, v současné době, kdy se role mužů a žen stírají, se na serveru dozvím, že jako každá správná žena bych měla mít v mobilu něco o vaření (protože jsem domácí služka a vařím, že), něco o nákupech (protože utrácím manžovi penízky, které tak strašně tvrdě vydělává) a samozřejmě musím vědět, kdy mám měsíčky. Úžasné, teď ještě článek o tom, co by mělo být v mobilu mužů. Hádám, že aplikace pro kutily, obrázky aut a nahých ženských a nebo třeba to, kde je nejbližší hospoda. Alice, prosím Vás, nevím, mezi jakými dívkami či ženami se pohybujete, ale já se pohybuji mezi ženami, které zajímá kultura, knihy, nové technologie, stáže v zahraničí, cizí jazyky apod… Pro ty tu nic nemáte?

  • Alice Pazderová

   Děkuji za Váš názor. Vybrala jsem aplikace pro moderní ženy. Například proč Alfréd? Ženy už si nepotřebují psát papírkové nákupní seznamy, protože dokážou používat chytrý telefon se vším, co nabízí.
   Přiznejme si, že stále ve společnosti častěji vaří ženy. Já například vařím a nakupuji ráda, proto je pro mě tato aplikace přínosná. A stejně tak i ty ostatní, protože mi šetří či krátí čas.
   Věřím, že se najde i mnoho dalších žen, které některá z aplikací zaujme, ale vím, že samozřejmě i ty, které nikoliv. Doufám, že příště se trefíme do vkusu zase Vám.
   Mějte hezky den 🙂

   • Pavla

    Milá Alice, aplikace pro moderní ženy jsou to pouze v tom, že jako nástroj onoho staršího a konzervativního myšlení se používá mobil. To je asi jako kdybych byla gamblerka, přestala chodit do kasina, začala hrát ruletu po internetu. Gamblerka bych byla stejně, jenom bych měla jiný nástroj provedení 🙂 A máte pravdu, vaří častěji ženy, to nepopírám, ale mezi mladými lidmi už to tak úplně pravda není. Každopádně bych očekávala, že se server jako mladý svěží vítr vyhne stereotypům a bude naopak progresivní v neotřelých nápadech, přístupech. Příkladem progresivního a inovativního přístupu budiž např. 90. léta a seriál Sex ve městě. Do té doby nikdo nepočítal s tím, že by mohl vzniknout seriál o silných, otevřených ženách, které kromě vaření zajímá také moderní životní styl a jejich kariéra. To je inovativní přístup, který si našel zalíbení a v podstatě ale odrážel posun, kterým se společnost, tedy ta ženská část, prostě ubírala. No snad chápete, co tím chci říct, mějte se hezky a můžete to brát jako inspiraci do budoucna… 🙂

    • Tomáš Volf

     Bohužel mícháte pojmy s dojmy. Tento článek jde velmi s dobou, protože poukazuje na to, jak se jisté věci, které se doteď řešily jinak a neefektivně, dají řešit v souladu s novými technologiemi.

     Kromě toho se vyjádřím ještě k vaší žádostí přečíst si i něco o kultuře, zahraničních stážích apod. Pokud jste žena, která se ráda pohybuje mezi vzdělanými ženami s těmito zájmy, jistě pro vás není problém přečíst si název kategorie, ve které se tento článek nachází. Stejně tak nebude pro vás problém přemístit svůj zájem do kategorie Kultura, Cestování atd.

     • Pavla

      Tomáši, vy mě asi nechápete. Znovu zdůrazňuji, že se jedna pouze o změnu formy, nikoli obsahu. To, že přesunete obsah (to, co stereotypně považujete za oblíbené činnosti žen) do jiné formy (nebudu si psát nákup na papírek, ale do mobilu) není nic progresivního ani moderního.

 • Jitka

  Kdepak!! Další stupidní portál s těmi stále stejnými stupidními kecy. Nic nového, nic inovativního. Jsem holka, takže mě zajímá vaření, plíny, mejkap a nemám na starost nic lepšího, než si do svého mobilu ťukat sílu své menstruace 😀
  Zbláznili jste se?
  To, že takovéto kecy se píší na serverech, které vlastní chlapi, to chápu, ale konečně založí nějaké médium ženský, já se těším na konečně normální zprávy a bum, je to tu zase.

  Proboha Vás holky prosím, pište jinak!! Nebo budeme pořád ve středověku..

  • Alice Pazderová

   Jitko, a kde jste vzala, že portál založily ženy? 😀

   • Jitka

    Přečetla jsem si kdo je v redakci. Nicméně děkuji za opravdu hodnotnou odpověď.

    • Silvie Trebatická

     Jitko (nebo jak se jmenujete),
     dovolte mi jednu otázku. Jistě jste inteligentní a moderní žena. Nemohu tedy pochopit, proč trávíte čas na webovém portálu, který Vám přijde hloupý. Logicky – když mi něco přijde hloupé (ba až stupidní, jak sama uvádíte v komentáři), nečtu to. Když mi nějaký časopis přijde hloupý (stupidní), nemarním nad ním své peníze a nekoupím si jej. Když mi přijde nějaká reklama hloupá (stupidní), nedívám se na ni a přepnu stanici na jinou. Když mi přijde nějaká hudba hloupá (stupidní), ani by mě nenapadlo koupit si CD daného umělce. Přijde mi to přirozenější, než psát dotyčným, že je to hrozné a měli by raději přestat. Všichni lidé, ať jsou to naši redaktoři, redaktoři v časopisech, tvůrci reklam či hudebníci dělají ty věci rádi a s láskou. Dělají to, protože tomu věří. Naši redaktoři mají rádi psaní a váš komentář (který nepovažuji za konstruktivní) jim ublíží – rozesmutní je. Je to vaším účelem? Je účelem lidí navzájem si škodit?

     Pokud vám přijde náš portál hloupý, nenavštěvujte jej. A to teď říkám jako dobře míněnou radu. Víte, život není až tak dlouhý, abychom mohli marnit čas nad věcmi, které se nám nelíbí. Věnujte se věcem, které máte ráda, a lidem, na kterým vám záleží. Určitě budete spokojenější a pozitivní energie, kterou budete vysílat kolem sebe, se vám vrátí jako bumerang zpět. 🙂

     Vše dobré přeje Silvie Trebatická, šéfredaktorka

     • Jitka

      Milá slečno,
      velmi se mi Váš portál líbí a velmi Vám fandím. To ovšem neznamená, že nemohu napsat kritiku. Jestli Vás rozesmutní jeden můj negativní komentář, nechci vidět jak zvládáte těžké životní situace.
      Prostě takovýto článek se mi nelíbí, to je vše.
      Možná jsem ten příspěvek napsala moc ostře (za to se Vám omlouvám), ale holt když se mi něco nelíbí, nezavírám před tím oči.

    • Alice Pazderová

     Vy jste se ale na nic neptala. Tedy, ano, položila jste otázku, zda jsme se zbláznili. Odpověď za mě je ne 🙂
     Co se týče Vaší reakce na článek, tak je to Váš názor a pocit z něj a ten Vám samozřejmě nemohu vyvracet. Mohu se z něj poučit pro příště. Hezký den. 🙂