Přehled recenzí aneb Herní nálož začátkem roku – část první

Technologie / 16.3.2017

Autor:

Co jsme již recenzovali a na co se chystáme? Kterým hrám můžeme již udělit řádné ohodnocení?

Vydavatelé her v ČR:

Cenega – Mafia III, Dishonored 2, Resident Evil 7, Football Manager 2017, Rise of the Tomb Raider

Comgad – Farming Simulator 2017, WRC 6

Sony ČR – Gravity Rush 2

V redakci si hodně zakládáme na kvalitě a rozhodně vám nepřinášíme recenze na hru po několikahodinovém hraní. Recenze procházejí nějakou kontrolou a to prostě zabere čas. Ale ne každý si na recenzi chce počkat nebo kouká jen na závěrečné hodnocení, aby nemusel číst dlouhou recenzi. Proto přinášíme tento rychlý sled námi recenzovaných her. Procentuální hodnocení každé hry můžete vidět na konci článku a něco si k nim přečíst můžete níže. Nyní se koukneme na hry vydané ještě před koncem roku a na jeho začátku, tedy do března.

Emily a Corvo ze hry Dishonored 2

Mafia III

Vrátíme se až takhle dávno na konec loňského roku. Mafii III prostě zmínit musíme. Pro většinu hráčů to bylo zklamání. Opakující se mise, nepříliš poutavý obsah, město žilo pouze na pohled, na hráče příliš nereagovalo. Prostě to pro fanoušky nebyla TA Mafie. Ale když se dokážete oprostit od očekávání a od názvu, tak hra zas tak špatnou není. Hratelnost je opravdu vymazlená a příběhově také nestrádá.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Xbox a PC hráči se pokračování Lary dočkali již hodně dávno, ale PS4 hráči si museli počkat do konce loňského roku. A musíme říct, že se čekání vyplatilo. Kromě základní hry za čekání hráči dostanou všechna vydaná DLC a ochutnávku VR (Virtuální reality od Sony) v jednom z DLC. Rise of the Tomb Raider je stejně povedeným dílem jako jeho předchůdce. A za nás se jedná o herní klenot této doby. Téhle hře nejde skoro nic vytknout.

Gravity Rush 2

Gravity Rush 2 je velice povedená hra, která sází na kvality prvního dílu, které dále rozšiřuje díky konzoli PS4. Na své si přijdou nejen fanoušci mangy nebo milovníci asijských her.  Gravity Rush 2 se dostalo k velice dobrému hodnocení díky svojí originalitě a splnění očekávání. Kdo by si nechtěl zahrát s půvabnou slečnou v malebném světě a popírat gravitační zákony.

Farming Simulator 2017

Další díl virtuálního farmářství se stejně jako minulé díly povedl. Jen škoda, že toho nového obsahu není trochu více. Zarytí fanoušci už dávno nový díl hrají. Pokud vás virtuální farmaření zajímá a nemáte předchozí díl, můžeme vřele doporučit.

Resident Evil 7: Biohazard

Pokud se chcete bát, ale nechcete být bezmocní jako ve hře Outlast nebo Amnesie, je Resident Evil 7 právě pro vás. Nový díl ubral na akčnosti a z akční střílečky se opět stala hororová hra. Sedmý díl je jeden z těch lepších. Hutná atmosféra, parádní hratelnost (i když ovládání je trošku krkolomné, jako u ostatních Residentů) a nezapomenutelný zážitek je to, co drží hru na špici. Někomu se nemusí líbit trochu kratší herní doba, ale podle nás je to maximum, aby nepřišel stereotyp. Prostředí a příběh jsou stavěny tak akorát na herní dobu. Více už by bylo zbytečné natahování.

WRC 6

Další ročník nepříliš úspěšné série. První čtyři díly mělo na starosti jiné studio než dva poslední. Rovnou můžeme říci, že šestý díl je ten nejlepší. Sice ve srovnání s Dirt Rally ještě značně pokulhává, ale vývojáři jsou na dobré cestě. Výhoda je plně licencovaná hra, takže fanoušci skutečné rallye a WRC budou nadšeni. Další výhodou je široká podpora volantů. My se přidáváme s nadějným hodnocením a doufáme, že vývojáři budou pokračovat ve zlepšování.

Dishonored 2

Druhý díl navazuje na svého předchůdce, který si sklidil zasloužený úspěch. Bohužel se musíme přiznat, že první díl nás zas tak moc neokouzlil a po několika hodinách hra začala nudit. Druhý díl ale vše napravil. Hra se o něco zlepšila ve všech směrech a k tomu výběr ze dvou hrdinů a fůra nových schopností posunuje hru o level výše. Stále se jedná především o stealth hru, takže jestli se neradi plížíte a nepřemýšlíte nad každým dalším krokem, nemusela by vás chytnout.

Football Manager 2017

K tomuto není potřeba moc dodávat. Opět tu máme další nadupaný ročník fotbalového manažeru. Hra znovu předělala a vylepšila svojí vizuální stránku. Vývojáři přidali nové animace při sledování zápasu. Nechybí ani nové soupisky. Minulý díl jsme s chladným srdcem vynechali, ale ten letošní nás opět přivařil k židli na desítky hodin.

Zdroj obrázků: Vydavatelé her

0 86 100 1
86.375%
Average Rating
 • Mafia III
  75%
 • Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration
  96%
 • Gravity Rush 2
  89%
 • Farming Simulator 2017
  85%
 • Resident Evil 7: Biohazard
  94%
 • WRC 6
  70%
 • Dishonored 2
  90%
 • Football Manager 2017
  92%

Mateu Pejsar

Mám rád knihy, filmy, hry, auta, hudbu, nejnovější technologie a dobré jídlo. To je také důvod, proč zrovna o některých těchto věcech píši.

Zanechte komentář