Fantastická zvířata najdete na Ostrově lebek

Film / 11.3.2017

Pokud vám nevadí, že si z vás režisér dělá dobrý den, jděte na Kong: Ostrov lebek.

Kong: Skull Island

akční / dobrodružný / fantasy

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Režie: Jordan Vogt-Roberts

Hrají:  Tom Hiddleston, Brie Larson, Corey Hawkins, Samuel L. Jackson a další

Tajemný ostrov v Pacifiku, který není vyznačen v mapách, je zahalen neprostupnou mlhou a přímo nabádá k tomu, aby se mu všechno živé vyhnulo na sto honů. Nesourodý tým badatelů a vojáků svedla náhoda na společnou cestu. Tato skupina nasedne do vrtulníků a skrz bouři letí vstříc dobrodružství.

Jakmile se dostanou na ostrov, přivítá je zdejší král Kong. Ale ne s kyticí a láhví šampaňského, nýbrž svými obrovskými tlapami. Tím si znepřátelí drsného vojenského velitele a začíná hon za pomstou a přežitím.

Když vás Kong představí svým rodičům.

Po zmasakrování vrtulníků se tým rozdělí na dvě části. Jedna je vedena stopařem a druhá vojenský velitelem. Všichni se snaží zachránit si krk a co nejrychleji se dopravit na druhou stranu ostrova, kde by je měl vyzvednout záchranný tým. Pomstychtivý velitel se snaží za každou cenu dostat k arzenálu a dát té přerostlé opici co proto. Stopařova skupina potká trosečníka, který žije s místními domorodci, a ten jim vysvětluje, že Kong je jejich bůh a ochránce. Rázem většina obrátí a bojuje za jeho práva, i za cenu vlastního života.

Archetypální skupinka hlavních hrdinů se skládá z fotografky Brie Larson, stopaře Toma Hiddlestona, vojenského velitele Samuela L. Jacksona a dalších. Po Rogue One jsem nečekala, že někdy přijdou postavy, které jsou ještě víc bez charakteru, emocí a historie. Jediný tvor, ke kterému jsem chovala sympatie, byla obrovská strašilka účinkující zde cca 5 vteřin.

Na první pohled není strašilka roztomilá.

Již od úvodní scény, která má navodit atmosféru a tajemnost Konga, je naprosto jasné, že film nemůže být myšlen vážně. Ale celkově vyzařuje nejasným dojem. Kong jako by kolísal mezi kvalitním béčkem a pokusem o dobrodružný film, který se nedá považovat za zdařilý. Dokáže shodit klišé, ale zároveň má tolik nevyužitého potenciálu. Hudba je velmi slibná, ale použitá ve špatných scénách. Pokaždé, když začne hrát nějaká „cool“ písnička, to působí jako wannabe Michael Bay.

Na cestě nelítostnou přírodou se setkáváme s množstvím gigantických a neznámých živočichů: obrovským pavoukem, přerostlým buvolem, nadměrně agresivními ptáky atd. Tato virtuální procházka zoologickou zahradou fantastických zvířat je na celém skoro dvouhodinovém filmu nejzajímavější. Kdyby byl natočený jako dvacetiminutový fantasy dokument o nově objevených organismech, který by se promítal v IMAXu, zážitek by stál za víc.

Mírumilovný buvol se nezalekne ničeho.

Kong: Ostrov lebek je nádherná podívaná, každý záběr je krásný. Ale dojem z příjemně překvapivého prostředí je shozen pokaždé, když některá z postav začne mluvit. Pokud byste chtěli film s lépe napsanými dialogy, nemusíte chodit daleko. Stačí, když si v Levných knihách koupíte jakékoliv DVD za 29 kč. Scénář působí, že je psaný na koleni hodinu před první klapkou. Nezachrání to ani akční scény s Kongem, které jsou jediné přehledné a atraktivní. Protože všechny ostatní souboje jsou zmatečné, nudné a jde o stále se opakující záběry založené na rychlém střihu.

Když už nic jiného, tak vás film možná pobaví. Humor je průměrný, takový, aby se zalíbil cílové skupině, takže v kině se možná párkrát zasmějete. Ale žádná hláška není zapamatovatelná, abyste byli schopni ji několik dní po projekci zopakovat.

Zdroj všech fotografií: Freeman Ent.

0 47 100 1
47.5%
Average Rating

Kong: Ostrov lebek

Téměř vše ve filmu bylo podprůměrné. Dalo by se říct, že Kong je béčko béčka. Zasmějete se hlavně tomu, jak je to špatné. Nebo se budete ukájet pohledem na pěkné vizuální zpracování. Jinak se Kong asi nejvíc hodí na párty, protože u toho se alespoň dá plně využít potenciál použitých písniček.

 • Scénář
  30%
 • Vizuální stránka
  75%
 • Hudba
  50%
 • Celkový dojem
  35%
Dominika Moravcová

Dominika Moravcová

Filmy, knihy, čaj a čokoláda. Co víc chcete vědět?

Zanechte komentář