„Krásný“ úvodník: Kostlivěc!

Krása a móda / 22.3.2017

Krátké uvedení nové editorky Dany Brandejské do sekce Krásy a módy. S vtipem a elegancí editoriálu.

Pokud zabloudíme do své paměti, zjistíme, že snad každý z nás má jistě ve skříni pomyslného kostlivce, který ho straší.

A nemusí to být zrovna jen trapná historka, prohřešek. Stačí jen kus oblečení, za jehož nákup, přijmutí jako dar, nebo jakékoli jiné získání, se prostě stydíme, nebo nám připomíná období našeho vlastního „rebelismu“ a vzepření se tradičním hodnotám jako jsou například rodiče.

Takovouto věc objevíme obvykle ve chvíli, kdy se snažíme protřídit náš šatník. Ať už z důvodu příchodu jara, léta či sezonních výprodejů, nebo proto že se například stěhujeme. Tohoto kousku oblečení se prostě jen tak nezbavíme. Nehodíme ho do koše, naopak „zahrabeme“ ještě hlouběji do skříně a necháme ho tam většinou „na pospas molům“. Protože vzpomínky se do koše jednoduše nehází.

Jen si vzpomeňte na tu nostalgickou chvilku, když vytáhnete svoje dříve černé teď již šedivé tričko s velkým nápisem AC/DC zpoza skříně, které jste měli na prvním rande třeba právě se svou osudovou láskou, manželem, nebo první holkou. Vždyť život je plný nečekaných shledání a náhod.

Tričko vonní, a i přes značnou vrstvu prachu a již zmiňovanou změnu barvy je pro vás hodnotou peněžně nevyčíslitelnou.

A nemusí to být jen oblečení. Například první kabelka, boty pořízené ze své první výplaty apod.

Samozřejmě, že se nám v životě stala i spousta „opravdových“ kostlivců ve skříni, na které bychom nejraději zapomněli.

 

Zkušenosti edit(v)orky

Například na ty srdíčkové ponožky v modrých balerínách na gumičku, které jsme měli na prvním rande v 7. třídě se spolužákem Adamem nebo nošení pevných tříčtvrtečních černých látkových legín společně se značně opranou kratičkou sukní v barvě lila. K sukni ještě červené upnuté tričko a úděsný styl 8. třídy byl rázem na světě.

Ještě doteď se divím, že mě za tuhle vražednou kombinaci neukamenovali.

Schovat se před módou? Nesmysl!

 

Vzpomínáte, jak jste vypadali během vašich školních let? Co v té době bylo „in“?

Pokud bychom měli nějaké „módní období“ školních lavic vyzdvihnout, myslím, že by to bylo okolo roku 2005. Tílka s děsivými potisky, ještě děsivějšími výstřihy a délkami v rozmezí dnešního crop topu a sepraného trička. Dále můžeme jmenovat džíny připomínající „zvonáče“, tlusté látkové pásky s pojízdnou přezkou a náušnice známé pod názvem „kruhy“ ve všech myslitelných barvách.

To byly časy, že? Roztrhané džíny byly pro „sociální případy“, kožených a hezkých bund bylo pomálu. Zato flaušových mikin a tepláků v nejděsivější šedivé barvě, kterou si dokážete představit, bylo přehršel.

 

Svět, člověk i móda se mění

Pokud nejsme vládci světa, nejspíše s tímto faktem nic neuděláme.

Tímto svým prvním článkem na Generaci 21 bych se chtěla rozloučit s naší skvělou editorkou Krásy a módy Danielou Brodcovou, která právě naši sekci držela při životě ve chvílích, kdy zbyla jen jediná, přesto perfektní a stále úžasná redaktorka Andy aneb Andrea Mikolášová. Holky to zvládly na výbornou a je mi ctí, že mohu být Daniely následovnicí. Jsem jí hluboce vděčná za to, co pro Generaci 21 udělala.
Ať se jí daří nejen v soukromém, ale i pracovním životě.

Se změnou editorky často přichází všemi nenáviděné změny. Doufám, že s příchodem mne samotné se toho tolik nezměnilo. Jen snad jediné.

Přála bych si, aby bylo v mých silách editorských jednou za měsíc vydat právě takovýto editorial.

Tak uvidíme, co naší sekci náhoda přivede do cesty 🙂

Dana Brandejská

Editorka sekce „Krása a móda“

Zdroje obrázků: http://gratisography.com/

Dana Brandejská

Dana Brandejská

Tento exemplář naleznete na planetě jménem Gymnázium. Rozumí základním slovům jako např. jídlo, postel, spánek, polštář nebo káva. Pokud byste chtěli znát speciální vlastnosti a přednastavené funkce, rozhodně mezi nimi najdete chuť objevovat planetu Zemi, číst roztodivné knihy v jazyce českém a schopnost hibernovat.

Zanechte komentář