Kdo nás zaujal na offline Fleru?

Design / 14.3.2017

Nestihli jste o víkendu navštívit Fler Offline 2017? Nevadí. Také jsme byli na chvíli offline a omrkli jej za vás.

Love music

Uhádnete, co se stane, když největší online tržiště přejde do offline módu?

V tomto případě je odpověď jasnější než slunce a vy si můžete být jisti, že se bude jednat o skvělou podívanou. Důkazem toho, že mám pravdu, byli bezesporu návštěvníci. Ti odcházeli nejen plní skvělých dojmů a zážitků, ale také s plnými taškami. Setkání s oblíbenými tvůrci bylo už jen třešničkou na dortu pěkného dne.

Fler Offline 2017 je pořádaný podruhé za celé devítileté působení internetového portálu Fler.cz. Je jasné, že organizátoři vsadili na správnou kartu. Příznivci portálu dorazili v hojném počtu.

A nejen to. Celá akce byla doprovázená skvělou náladou. Lidi se usmívali, vedli dlouhé konverzace a navzájem si předávali zkušenosti a nápady. Mohli jsme býti svědky obrovské pozitivity, jež se musela dotknout každého, kdo vkročil do prosklených dveří pražské Balabenky.

Koho jste mohli na Fler Offline potkat?

Účastnilo se široké spektrum umělců od kreativců, designérů, šperkařů až po návrháře, keramiky a tesaře. Kdo nás zaujal nejvíc?

Madeforbaby

Autorkou značky je Andrea Krátká, která se zabývá výrobou osvětlení na míru. Je velmi flexibilní. Snaží se vyhovět přání svých klientů, kteří hledají osvětlení do jedinečného prostředí.

Celý koncept značky vznikl díky díře na trhu. Řeknete si, že je k dostání určitě spousta druhů osvětlení, ale novopečené maminky mají na vybavení pokojíčku svého miminka, trochu jiné požadavky. Vše musí ladit! A protože se Andrea potřebovala odreagovat od „funkce maminky“, vytvořila svou značku bytového osvětlení. Vlastnoručně si navrhla vzory, hlavními materiály pro výrobu se staly textil, dřevo nebo sklo. V současné době výrobky rozšířila. Ve stejném vzoru lze tedy pořídit nejen osvětlení, ale také hodiny či polštář.

Madeforbaby

Depingo

První kroky této značky sahají až do roku 2010. Tříčlenný rodinný tým si postavil malou domácí sítotiskovou dílnu, ze které vyšla potiskovaná trička, body, nálepky či etikety.

Depingo

Yo_Soy

Značka, která spatřila světlo designového světa v roce 2009. Autorka je absolventka oboru průmyslový design (SŠUD BRNO). Jedná se o interiérové doplňky, ale mě osobně nejvíc uchvátily šperky. Autorka je vnímá jako součást utváření a vyjádření identity, ale také skloubení nositelnosti s cenovou dostupností. Šperky jsou velice jednoduché a minimalistické. Ráda pracuje s možnostmi, které jí poskytuje materiál. Zejména jedná-li se o tvar, vrstvení materiálu a jeho strukturu.

Yo_Soy

Prohlédněte si galerii!

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj všech fotografií: Terezie Pelikánová, Generace 21

Štítky

Terezie Pelikánová

Terezie Pelikánová

„Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.“ - Jean Cocteau -

Zanechte komentář