Přivítejte jaro cestováním!

Cestování / 15.3.2017

Autor:

Jaro pomalu, ale jistě přichází. A s ním i větší možnosti turistických cílů. Jak a kde můžete přivítat toto roční období?

Nejspíš každý z nás se těšil, až zima skončí. A ona pomalu, ale jistě končí. Vzduch i země se začínají oteplovat, den je delší a zanedlouho se začnou zelenat stromy a kvést kytky. Možnosti turistických cílů se tak rozšiřují a počasí láká na výlety. Oficiálně jaro začíná 20. března, ale vám to nemusí vadit. Je načase si naplánovat aktivity na přivítání jara. Kam se můžete vydat?

Jaro můžete přivítat na akci Týden výtvarné kultury, která se uskuteční na hradě Špilberk.

Jaro na vsi – aneb vítejte v Polabském muzeu

Jaro na vsi je tradiční velikonoční výstava, která se každý rok koná v Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem. Svým návštěvníkům představí v sedmi chalupách staré zvyky, které vždy na jaře provázely život venkovanů ve středním Polabí. Mezi ně patří například masopust, pletení pomlázek, oslavy velikonočních svátků nebo sbírání koření. Během jarní výstavy máte možnost navštívit také skanzen, kde najdete stálé expozice jako školní třídy, kabinet učitelů či výstavu o lidovém oblečení.

Již zmíněnou jarní výstavu můžete navštívit od 18. března do konce dubna. O víkendech i s doprovodným programem.

Tip Generace 21: Přečtěte si náš dřívější článek, kam se můžete na jaře vydat

Vydejte se za kulturou na Špilberk

V březnu to bude žít i na brněnském hradě Špilberk. Pro nadšence výtvarného umění je připravený Týden výtvarné kultury (20. 3. – 26. 3. 2017), kde se setkáte například s malířem Milanem Magnim a dozvíte se o modré barvě v jeho obrazech. Setkání s malířem v doprovodu komentované prohlídky se uskuteční v úterý 21. března od 15.00 hodin. Na výběr budete mít taky přednášky, workshopy či tvůrčí dílny. Pokud si uděláte výlet na Špilberk, můžete si vybrat jednu z prohlídkových tras.

Navštivte jednotlivé části Špilberku

Hrad Špilberk je pro veřejnost otevřený po celý rok. Od října do března je otevírací doba každý den mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin. V měsících duben až září je otevřeno sedm dní v týdnu od 10.00 do 18.00 hodin. Podle výběru prohlídkové trasy a typu vstupného zaplatíte v rozmezí 50 až 230 korun. Více informací ohledně hradu a jeho návštěvy najdete na jejich webových stránkách.

3 tipy na březnové cestovatelské přednášky

Rádi byste se něco dozvěděli o Brazílii nebo Islandu? To není žádný problém. Nezapomenutelné zážitky a atmosféru Islandu můžete zažít v pátek 24. března v Brně. Akce s názvem Napříč Islandem za 4 noci? se uskuteční v Café Práh v Galerii Vaňkovka, přesně v 19.00 hodin. Pokud vás neláká návštěva Islandu, můžete si vybrat třeba přednášku Nezkrocená Brazílie (Vysoké Mýto) nebo Pěšky mezi buddhisty a komunisty s Ladislavem Ziburou v Ústí nad Labem.

Jaro přichází! Tak neseďte doma a pojďte jej přivítat výletem. Už víte, kam vyrazíte?

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář