Floyd Mayweather v Praze – Box Live 2017

Sport / 5.3.2017

V první polovině března se v Praze na akci Box Live představí Floyd Mayweather. Boxer, kterému se přezdívá Money, Money, Money…Víte proč?

Těžké začátky

Byl jednou jeden chudý, ale talentovaný chlapec, který se z nuzných poměrů vypracoval až na samý vrchol. I tak lze v kostce shrnout životní pouť boxerské hvězdy první kategorie, Floyda Mayweathera. Floyda přivedl k boxu otec, který sice pocházel z boxerské rodiny a synovi ukázal kouzlo tohoto tvrdého sportu, ale jinak se spíš než rodině věnoval pouličnímu dealerství drog. Netřeba být psychologem, aby člověk pochopil, že mezi tvrdým dětstvím a Floydovou pozdější zálibou v luxusu, okázalosti, ale také touze být lepší než ostatní, existuje přímá souvislost.

Floyd Mayweather, Jr. se narodil 24. února 1977 bývalému boxerovi Floydu Maywetherovi, Sr. Mayweather Jr. je americký profesionální boxer, jehož jméno nalezneme i v Guinnessově knize rekordů, a to díky rekordně vysoké bilanci zápasů bez porážky, a také jakožto nejlépe vydělávajícího představitele boxu všech dob. Je držitelem bronzové olympijské medaile z Atlanty roku 1996 a několika mistrovských titulů v různých váhových kategoriích.

Stojíte v ringu –  tváří v tvář protivníkovi – a víte, že pokud nevyhrajete, prohrajete. Není nic mezi tím. Způsob, jakým uvažuje boxer v ringu, je podobný způsobu uvažování bojovníka. Floyd svoji velkou bojovnost a touhu prodrat se na vrchol projevil už ve velmi brzkém věku.

Floyd Mayweather při vítězném zápase s Juanem Manuelem Márquezem v roce 2009. Zdroj fotografie: Wikimedia Commons/Ian McWilliams

První úspěchy

V roce 1996, když mu bylo teprve devatenáct let, získal bronzovou olympijskou medaili na Letních olympijských hrách v Atlantě v pérové váze (tj. váha do 57 kilogramů). Olympijská medaile byla završením předchozích úspěšných let, kdy v letech 1993 – 1995 vybojoval tři mistrovské tituly USA v amatérském boxu.

Po olympijských hrách v Atlantě Floyd oznámil přechod k profesionálům a započal další profesní etapu plnou úspěchů a rekordů. Mimo jiné dosáhl skóre 49 vybojovaných zápasů, z toho 26 knockoutem. Vybojoval 5 dalších mistrovských titulů v různých váhových kategoriích a získal si renomé uznávaného a celosvětově známého boxera.

Díky své schopnosti zhodnotit to, co mu bylo naděleno a díky dobrému marketingu se stal nejlépe vydělávajícím boxerem všech dob, a v jednu dobu i nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Když v září roku 2015 oznámil ukončení kariéry, časopis Forbes odhadl jeho dosavadní příjmy spojené s boxem na 7 miliónů amerických dolarů.

Floyd při oficiálním předzápasovém vážení v květnu 2015. Zdroj fotografie: Wikimedia Commons/Pixabay.com

Osobní život

Velké příjmy mu umožnily, a stále nadále umožňují, dávat celému světu na obdiv, že je pánem luxusu. Vlastní několik desítek automobilů předních světových značek a v některých přitom ani nejezdí. Miluje box a ani v osobním životě nejde pro ránu daleko, jak se přesvědčila jeho bývalá přítelkyně a matka jeho 2 dětí, kterou fyzicky napadl. Za útok byl odsouzen na 3 měsíce odnětí svobody. Bohužel to nebyl jediný případ, kvůli kterému se Floyd ocitl na hraně zákona.

Je to velmi temperamentní člověk a problémy řeší tak, jak se naučil v ringu. Osobní život Floyda Mayweathera však nic nemění na tom, že v boxu dosáhl všeho, o čem si jiní nechávají jenom zdát. Stoupal postupně, ale nebál se a vše získal vlastní zásluhou, dřinou a těžkým tréninkem. Ačkoliv již ukončil profesionální kariéru, stále se příležitostně ukazuje na exhibičních zápasech, jako bude i ten v rámci Box Live, jenž se uskuteční 11. března v pražském areálu Klánovka. Floydova účast na akci Box Live je považována za velkou událost, jak dokládají i slova Lukáše Konečného, jednoho ze spoluorganizátorů akce:

Floyd Mayweather je globální značka, byl nejbohatším sportovcem světa. S ohledem na to, že byl ještě nedávno aktivním sportovcem a že se stále řeší jeho případný návrat s Conorem McGregorem, je to myslím ještě větší událost, než když dorazil do Česka Mike Tyson.“

Vzhledem k tomu, že vstupenky jsou stále v prodeji, není nic jednoduššího, než udělat pár prokliků myší na počítači a v sobotu 11. března zamířit do Sportovního Areálu Praha Klánovka. Bude se na co těšit.

Zdroj citace: www.idnes.cz
Zdroj miniatury: Wikimedia Commons/Akira Kouchiyama
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons/Chamber of Fear

 

Štítky

Jitka Povalová

Zanechte komentář