Weekly: hranice samotné hudby otestuje L’ocelle mare

Hudba / 6.3.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 10. týden roku 2017.

Tom Chaplin

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 6. března
Vstupné: 691 Kč 

Britská rocková kapela Keane oznámila po šestnácti letech své existence hudební pauzu. Frontman Tom Chaplin ale neměl v úmyslu na scéně zahálet, a tak začal pracovat na sólových nahrávkách. O prázdninách posluchačům představil své nové písně Quicksand a Hardened Heart. Ty byly předzvěstí kompletního debutového alba The Ware, se kterým Tom Chaplin vystoupí v pražském Roxy.

Never Sol

Kde: Praha, Dlabačov
Kdy: 8. března
Vstupné: 150 Kč

I přestože jsou syntezátory stěžejním výrazovým prvkem Sáry Vondráškové, nebojí se tato zpěvačka a skladatelka, skrývající se pod pseudonymem Never Sol, obohacovat posluchače o akustické koncerty. Svoji tvorbu oproštěnou od elektronicky vytvořených zvuků předvede i během středečního večera. Živé nástroje nechávají více prostoru pro charismatický zpěvaččin hlas, který do spletitých akordů vnáší jistou intimnost.

Conan + Downfall of Gaia

Kde: Praha, Modrá Vopice
Kdy: 10. března
Vstupné: od 350 Kč

Pokud patříte mezi příznivce tvrdé muziky, nemělo by vám uniknout vystoupení postblack metalové kapely Downfall of Gaia a britské doom metalové trojice Conan.

Frederic Robinson

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 10. března
Vstupné: od 280 Kč

Experimentátor Frederic Robinson se na své desce Flea Waltz vydává za hranice drum and bassu. Elektronická hudba s výraznou basovou linkou a bicími je sice primárním žánrem, ale producent do něj sofistikovaně komponuje i jazzové rytmy a prvky moderní klasické hudby. Album obohacují vokály mladé zpěvačky Lily Juniper, která Frederica Robinsona doprovodí i na pražském koncertu.

L’ocelle mare

Kde: Praha, Kavárna Potrvá
Kdy: 12. března
Vstupné: 130 Kč

Francouzský hudebník Thomas Bonvaleta je na experimentální scéně známý pod uměleckým jménem L’ocelle mare. V jeho hudbě můžeme odhalit tóny akustické kytary, metronomu, šestistrunného banja, foukací harmoniky nebo drobných perkusí. Hranici mezi jednotlivými nástroji ale stírá minimalistický přístup, který je tvořen pouhými zvukovými fragmenty a četnými pomlkami.

Pow Wows

Kde: Praha, Cross Club
Kdy: 12. března
Vstupné: Zdarma

Kanadská kapela Pow Wows se věnuje garážovému rocku s přesahem do surf rocku.


Zdroj miniatury a videa: youtube.com
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons, autor Sven Mandel

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář