Rock for People oznámil další jména kapel. A stojí to za to!

Hudba / 6.3.2017

K již oznámeným Evanescence a Foster the People se přidávají interpreti, u kterých o fanoušky nebude nouze.

Organizátoři letošního 23. ročníku Rock for People se postarali o pořádný rozruch, oznámili totiž dalších dvanáct nových kapel, které vystoupí v rámci třídenního festivalu. Na své si přijdou příznivci nejen rocku, jak samotný název akce napovídá, ale i metalu či hardcore.

Za zmínku z uveřejněných jmen rozhodně stojí jihoafrické Die Antwoord. Vyznačují se hudebním stylem rap-rave, jsou známí svými vulgárními videoklipy a kontroverzní show. V České republice se objeví po necelém roce. Jejich předchozí koncert se uskutečnil v pražských Žlutých lázních, což byl jeden z nejrychleji vyprodaných koncertů loňského roku.

Nesmíme opomenout australské Dezz Nuts, kteří se řadí mezi hardcore punkové kapely, a pro fanoušky tvrdší muziky nebude tohle vystoupení zklamáním. Naopak, bude to pořádný nářez. Pro ty, kterým by se hardcore punk zdál příliš měkký, nabídnou organizátoři kapelu Eskimo Callboy. Německá metalcore skupina se vyznačuje hudebním stylem electroniccore, což je směsice metalcoru a post-hardcoru s prvky techna. Platí zde pravidlo – „čím víc core, tím tvrdší“. Jedná se tedy o specifickou kapelu s výstředními texty, která asi nebude vhodná pro každého.

Členové kapely Deez Nuts

V Hradci Králové, kde se festival koná, se představí i německá skupina Kraftklub, která překypuje energií. Svoji fúzi rapu, indie a ska předvedli v loňském roce ve vyprodané Lucerně.

Výčet již zveřejněných kapel s rozdělením na jednotlivé dny, můžete najít na webovýchfacebookových stránkách. Hlavního headlinera druhého dne stále neznáme, dá se tedy očekávat, že se ještě objeví hvězdná jména. Ale už teď víme, že se máme na co těšit.


Zdroj všech fotografií: oficiální facebookové stránky umělců

Zdroj videa: youtube.com

Adéla Vymětalíková

Adéla Vymětalíková

Zanechte komentář