Festival Kolem světa se z Plzně přesune do Prahy

Cestování / 3.3.2017

Máme pro vás další pozvánku na jedinečný cestovatelský festival Kolem světa, tentokrát do hlavního města.

V půlce ledna jseme vás zvali na cestovatelský festival Kolem světa, který se uskutečnil v Olomouci. Pokud jste ho nestihli ani tam, ani tento víkend v Plzni, máte možnost nasbírat zkušenosti a zážitky v pražském Clarion Congress Hotelu, a to 18. a 19. března. A na co se můžete těšit?

Pěšky napříč Čínou

Christoph Rehage měl za cíl dostat se pěšky z Pekingu do rodného Německa. Po 4646 kilometrech dosáhl místa, kde musel udělat zásadní rozhodnutí. Jeho premiérová přednáška byla vyhodnocena nejlepší projekcí roku 2014 a v rámci tohoto festivalu uvidíme již třetí reprízu.

Šamani, duchové

„O šamanech, jejich vidění světa a též o tom, jak mu tropický deštný prales na mentawaiském ostrově, ležícím západně od Sumatry v Indickém oceánu, změnil život – bude vyprávět ke svým diapozitivům spisovatel a spoluzakladatel magazínu Koktejl Josef Formánek.“ Takto nás lákají pořadatelé festivalu nejen na přednášku, ale i na projekci filmu o cestě na exotický Siberut.

Siberutský prales není příliš vyhledávanou destinací, což je škoda

Z tropů do závějí a ledu

Druhý festivalový den se podíváme do naprosto opačné nadmořské výšky. Stanout na vrcholech čtrnácti nejvyšších hor světa je výzva pro Radka Jaroše. Jaká je cesta do extrémního počasí, mrazu, vichřice a třetiny kyslíku oproti tomu, co dýcháme v našich výškách?

Veletrh není jen o přednáškách. Jako zpestření na vás bude čekat ochutnávka exotických jídel, vyzkoušet si budete moct tradiční malbu mandal nebo indickou masáž. A hlavně potkáte sobě blízké lidi a načerpáte spoustu inspirace.

Stejně se vyjádřila i naše redaktorka Nela Rájová v reportáži z loňského ročníku: „Na festivalu Kolem světa bylo k vidění několik desítek cestovatelských projekcí. Po celou dobu festivalu byla přátelská atmosféra, kdy se každý bavil s každým, a kolem sebe jste mohli vidět veselé lidi stejného zájmu. Pro spoustu lidí to byl srdcový zážitek a tipů, kam se vydat a splnit si sny, bylo hned několik.“

Tak neváhejte a vydejte se do Prahy!

Zdroj všech fotografií: kolemsveta.cz

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář