Nový Průvodce vás provede celou Itálií

Cestování / 7.3.2017

Chtěli byste vyrazit do Itálie, ale nevíte, kudy kam, na co se zaměřit a jak se vyhnout nesnázím? Právě pro vás je Průvodce po Itálii.

Itálie patří mezi země, které osloví široké spektrum lidí díky mnoha památkám, slunečným plážím i vysokým horám. Ať už chcete vyrazit v zimě lyžovat do Alp, na jaře si prohlédnout slavná antická a středověká města či v létě strávit dovolenou na pobřeží Jadranu, Průvodce po Itálii, který vydává nakladatelství Jota, vám skvěle poslouží.

Zodpoví všechny dotazy

Tento nový průvodce Itálií mapuje všechna důležitá místa, všechny regiony, turisticky vyhledávané lokace i oblasti, které tak vyhledávané nejsou, přesto mají co nabídnout. Kromě spousty fotografiítipů na výlety se v něm však dozvíte ještě spoustu dalších věcí, které vám při cestování po Itálii přijdou vhod.

Užitečné informace

Velkou předností tohoto průvodce je, že myslí opravdu na všechno. Autoři rozsáhle popsali dopravní systém v Itálii a vyjmenovali nám různé možnosti, jak se na námi vybrané místo dostat. Informace o vlakové dopravě, vnitrozemskémezinárodní, či o autobusech, stavech silnic nebo cenách jízdenek se budou hodit každému. Naleznete zde také seznam různých cestovních kanceláří, agenturspolečností, které vás do Itálie dopraví.

Každý region nabízí něco jiného. V Průvodci se dozvíte, kam se vydat.

Každý správný průvodce má hrát také roli poradce, když si vybíráte z možností, které vám vámi vybraná destinace nabízí. Ať už hledáte nějaký příjemný a levný bar, kam byste si večer šli vypít skleničku vína, či zajímavé historické památky kromě těch nejslavnějších, Průvodce po Itálii vám nabídne vždy hned několik alternativ.

Itálie jako celek

Spousta lidí žije v domnění, že Itálii tvoří jen Řím, Benátky, Milán, Florencie, nějaká ta letní hotelová střediska a horská střediska v AlpáchDolomitech. To však není tak úplně pravda. Itálii tvoří celkem dvacet regionů a její pobřeží se táhne na více než 7600 kilometrech.

Průvodce po Itálii se věnuje všem krajům, od Apulie po Tridentsko-Horní Adiži. Upozorňuje na zajímavá místa, kam vyrazit do přírody, ať už pěšky, či na kole, dává tipy na restaurace, zábavní centra či tradiční tržiště, zve do útulných restauracívinných sklípků a láká do měst, ať už do velkých a významných měst, která žijí z turistického ruchu, tak do těch méně známých, přesto však atraktivních.

Ať už se chcete projet na kole po největším evropském jezerním ostrově Monte Isole, nebo chcete ochutnat atmosféru Bologni při procházce po její nejživější ulici Mercato delle Erbe, tento průvodce vám poradí, jak na to.

V Průvodci naleznete spoustu map a kvanta užitečných informací!

Přehledné členění

Obsáhlý průvodce je naštěstí velmi dobře členěn, takže se v něm snadno zorientujete. V úvodu knihy se dozvíte spoustu obecných informací, které by vám mohly přijít vhod, následují jednotlivé tipy rozčleněné podle dvaceti italských regionů. Pokud hledáte konkrétní informaci, snadno si klíčové slovo vyhledáte v rejstříku na konci knihy a nalistujete příslušnou kapitolu.

Osvědčení autoři

Autoři tohoto průvodce procestovali Itálii křížem krážem, žili v ní, a tak vědí, kam se vydat, čemu se vyhnout a jak si Itálii co nejvíc vychutnat a odnést si z dovolené nezapomenutelné zážitky. Informace, které podávají, jsou kompletní a o různých místech dokáží autoři mluvit tak, že má čtenář chuť hned se vydat na cestu za nimi.

V knize samozřejmě najdete i spoustu zajímavých informací, které vám mohou zpestřit dovolenou nebo přiblížit italskou kulturu…

Itálie je zkrátka místem, které láká mladé i starší, milovníky historie i velkých obchodních center, pláží i hor, živého ruchu velkoměst i klidných krajin plných vinic a polí. A Průvodce po Itálii bude vaším nejlepším kamarádem, kterého si určitě nezapomeňte zabalit, pokud chcete z cest po Itálii vytěžit maximum!

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová

0 97 100 1
97%
Average Rating

Průvodce po Itálii

Nový průvodce po Itálii, který vydalo nakladatelství Jota, je přehledný, velmi obsáhlý a pomůže každému, kdo chce do Itálie cestovat. Obsahuje spoustu ucelených informací, různých zajímavostí a věcí týkajících se italského života, které byste v brožurkách cestovních agentur těžko našli. Oceňuji grafickou úpravu i členění textu, jeho stylistickou podobu a dobrou korekci. Autoři si s jeho přípravou dali velkou práci a výsledek stojí za to, tento průvodce po Itálii nemá obdoby.

  • 97%
Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář