Jarní Dyzajn market: příležitost rozveselit šatník

Design / 7.3.2017

Druhý březnový víkend bude v Praze spousta krásných věcí. Nově bude část programu i uvnitř.

V sobotu 18. a v neděli 19. 3. 2017, mám zapsané v deníčku, že půjdu s Radanem nebo sama se sebou na jarní Dyzajn market. Market bude tam, kde byl vždycky, akorát se už Piazzeta u Národního divadla nejmenuje Piazzeta. A já to zjistila až teď.  

Chystá se tu ale jedna velká novinka, poprvé budou designéři vystavovat také v Provozní budově Národního divadla. Takže můžete přijít, i když bude pršet. Někteří z vystavujících byli dokonce nominovaní na letošní cenu Czech Grand Design. Těším se, co si zase nového přinesu, když ale budu mít zrovna málo peněz, zkusím doprovodný program. Ze spousty dalších akcí mě zaujaly především:

1)  Autorské čtení Josefa Formánka, který bude předčítat ze své nové knihy Dvě slova jako klíč.

2)  Divadlo Damúza s vystoupením na motivy pohádky Isaaca Bashevise Singera Hlupáci z Chelmu.

3)  Carpet cabinet. Jde o kapelu z Brna, která hraje r&b-soul.

 

Předpovědi meteorologů pro datum konání marketu se zatím různí.

Jsem také nesmírně zvědavá na nové stánky: TRAVERSA, která se zabývá re-designem starých předmětů, z nichž vytváří stylové bytové doplňky. Bude tam také Lípa – český řemeslný obchod, který je pomyslně spojen s naším národním stromem. Určitě bude fajn okouknout taky stánek Black Mountain. O něm se totiž říká, že když přijdete odpoledne, už má skoro všechno vyprodané.

Tak na viděnou!

Zdroj všech fotografií: Tomáš Polák/Dyzajn market

 

Martina Vincencová

Martina Vincencová

Holka z moravské vesnice, co žije v Praze. Pracuje v marketingu. Má ráda umění a za to největší považuje umění žít. Má hlavu plnou otázek, rada vymýšlí vtipy na twitter a nakupuje trenýrky.

Zanechte komentář