Kapely, které bychom měli znát, ale neznáme III.

Hudba Kultura / 1.4.2013

Abychom měli možnost srovnání, rozhodla jsem se tento týden zaměřit na jeden hudební styl, a to na elektro.

Flume

Posledních čtrnáct dní nemohu přestat myslet na jméno Harley Streten. Tenhle kluk si říká Flume a pochází ze Sydney. Už ve svých třinácti letech si začal pohrávat s myšlenou, že by se jednou chtěl živit hudbou, a tak začal s prvními pokusy v nahrávacím studiu.

Jeho největší inspirací jsou prý Thom Yorke (Radiohead) a Justin Vernon, kteří jsou muzikanti jak se patří, takže ani není divu, že se právě oni stali jeho vzory.

Zatím vydal jen dvě alba, ale je mu teprve dvacet let, takže už teď má skvěle našlápnuto. První album se jmenuje Sleepless a bylo vydáno v srpnu roku 2011, avšak obsahuje jen tři písně. Proto bych pozornost zaměřila hlavně na jeho druhé album, které se jmenuje stejně jako sám autor (Flume) a bylo vydáno v prosinci roku 2012 .

Musím říct, že mě vážně dostaly písně Warm thoughtOn the top, které si pouštím neustále dokola.

Pokud tedy budou následující alba tohoto mladého umělce stejně dobrá, jako to poslední, máme se opravdu na co těšit.

M83

M83 už dnes není zdaleka tak neznámou kapelou, ale není natolik známou, jako by si zasloužila být. Zakladateli této kapely jsou Anthony Gonzalez (klávesy), Morgan Kibby (zpěv, kytara) a Loïc Maurin (bicí). Tato sestava funguje již od roku 2001. Dašími členy jsou Ian YoungJordan Lawlor, kteří se ke kapele připojili až později, avšak musím dodat, že jejich příchod značně posunul kapelu kupředu a dal jí nové možnosti.

Například píseň Midnight City, díky které se tato kapela hlavně proslavila, použili ve své reklamě značky jako Victoria‘s Secret nebo Gucci pro reklamu na svůj nový parfém.

Tato kapela ale nevydala jen jeden song, ale dokonce celé album, a to v roce 2011. Je to jejich poslední album, ale už předtím měli na kontě pět vydaných desek.

Album s názvem Hurry Up, We’re Dreaming je tedy poslední deska a obsahuje již výše zmíněnou skladbu Midnight City.

Netsky

Boris Daenen nebo také Netsky je třiadvacetiletý muzikant, jeden z mnoha novodobých umělců pohybujících se ve stylu elektro. Pochází z Belgie a jeho umělecké jméno Netsky (Net-sky) je odvozené od počítačového viru nesoucí stejný název. Poprvé pod tímto jménem vystoupil v roce 2009, kdy také odstartoval svou kariéru.

Jeho muzika se skládá hlavně z kombinace bicích (které on sám ovládá) a vokálů. Jedna z písní na jeho novém albu nesoucí název Get Away From Here je výsledkem spolupráce se známou zpěvačkou Selah Sue. Své poslední album vydal v roce 2012 a na kontě má celkem čtyři desky.

Pokud jste odpůrci elektro hudby, tak doufám, že alespoň jeden z autorů se pro vás stal snesitelným a zjistili jste, že nemusí být vždy elektro jako elektro!

Zdroj perexové fotografie: Alice Muziková, Generace 21.

Alice Muziková

Alice Muziková

Sluchátka a knihy jsou neoddělitelnou součástí mých dnů. Všechny tyto radosti prokládám dobrou kávou. Večer podléhám filmům a britskému přízvuku. Život "kavárenského povaleče" si umím patřičně užít!

Zanechte komentářVaše názory

  • Tomáš

    Snesitelné ano, ale na mě moc hipsterské. Do elektra asi jen nakupovat … 🙂