Provence a Azurové pobřeží… průvodce, který musíte mít

Cestování / 1.3.2017

Oblasti okouzlující přírodou, vůněmi a bohatou historií. Cestovatelský ráj. Pokud se ho chystáte navštívit, lepší bedekr si ani nemůžete přát.

Ne každý hledá potřebné informace ke své cestě na internetu. Turističtí průvodci v podobě knih stále patří k nejprodávanějším knihám vůbec. Některé jsou plné pouze map, do jiných autoři přidali i drobet osvědčených rad. A právě takový je průvodce po Provence a Azurovém pobřeží. Ovšem v něm je rad mnohem víc než drobet.

Historie a souvislosti nechybí

Průvodce má všechno, na co si vzpomenete. Ostré a nepříliš umělecké fotky zaujmou na první pohled a díky nim si uděláte reálný obrázek o popisovaném místě. Na jednu z prvních stran autoři umístili mapu celého Azurového pobřeží, ovšem spíše pro orientaci. Průvodce je, co se týká map, poměrně chudý.

Vynahrazuje to ovšem praktickými radami, které vytváří podhoubí celé příjemně působící knize. Dočtete se o ideálním měsíci pro cestu, možnostech dopravy sem, ubytování, festivalech a slavnostech, jídle, cenách a dokonce telefonních operátorech.

O povedené fotografie přímo z místa není nouze

Doklady, hotely, sport a mnohem víc

Opravdu nezaplatitelné rady přichází v první třetině knihy. Autoři si vyhráli se zpracováním místní kultury. Ta sice není na míle vzdálená té naší, ovšem je nutné respektovat určité odlišnosti. Dozvíte se, kde kouřit a kde je to zakázáno, jak funguje zdravotnická péče, kde si můžete vyprat nebo jak jsou společností chápáni gayové a lesby. Zbylé dvě třetiny knihy se podrobně věnují Provence a jednotlivým oblastem Azurového pobřeží.

Průvodce se může zdát nepraktický a příliš objemný pro cestování, i přesto se vyplatí ho do kufru přibalit. Po dobu celé cesty se máte na co obrátit a v 99 procentech vždy najdete odpovědi na svoje otázky. Velmi povedený turistický průvodce po Provence a Azurovém pobřeží se rozhodně řadí mezi ty nejlepší na trhu.

Špatně použitý shortcode!

Zdroj miniatury: pixabay.com

Zdroj fotografií: Tereza Ocetková, Generace 21

0 98 100 1
98%
Average Rating

Turistický průvodce po Provence a Azurovém pobřeží

Kniha byla velkým překvapením hlavně proto, že takto čtenářsky příjemných a pohodlných průvodců je velmi málo. Na každou otázku v ní najdete odpověď. Stoprocentní hodnocení nemá jen kvůli nedostatku podrobnějších map.

  • 98%
Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář