Minidyzajn, tentokrát v Knihovně Václava Havla

Design / 16.2.2017

Autor:

Pojďte se nechat uchvátit dvaceti designéry, popovídat si s nimi a inspirovat se jimi. Přijďte 18. 2. do Knihovny Václava Havla.  

#minidyzajn po sedmé

V sobotu 18. 2. v prostorách Knihovny Václava Havla na Starém Městě. Čeká vás dvacet tvůrcůbohatý doprovodný program. Minidyzajn má oproti velkému bráškovi jednu nespornou výhodu. Tvůrců je o poznání míň, a tak máte jedinečnou možnost je blíže poznat – popovídat si, dozvědět se vše potřebné i nepotřebné, sblížit se s nimi, a kdo ví, třeba s některým z nich vyrazíte i na kávu.

Není to ovšem žádná seznamka. Cílem je přiblížit autorskou tvorbu a dát vám možnost, koupit si výrobek, o němž budete vědět naprosto vše, budete znát člověka, který ho navrhl a vyrobil, budete si pamatovat, jak vám pověděl, co ho inspirovalo, jakou používá techniku a třeba vám prozradí i své výrobní tajemství. Už to nebude jen hezký hrníček, kterým jste si udělali radost – koupíte si hrníček, o kterém víte, v které části republiky vznikl i co jeho autorku vedlo k tomu, co na něm vyobrazila. Budete tedy držet v ruce svůj nový nejoblíbenější hrníček. (Mluvím teď o Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni.)

Vařím v ateléru, minidyzajn, dyzajnmarket,

Vařím v Ateliéru, maluju v kuchyňi. Zdroj: Dyzajn market

Každý dyzajnový kousek, který mám doma, má pro mě vysokou hodnotu a mám k němu jakýsi vztah, který je úplně jiný než k oblečení z běžných nadnárodních řetězců. Pokaždé, když si návrhářův kousek oblékám, beru na sebe jeho příběh. Zdobím-li se originálním šperkem, vždy věřím, že jeho autenticita i příběh toho, kdo jej stvořil, mi dá inspiraci, motivaci, nebo intuici k tomu, co ten den potřebuji zvládnout.” říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

Součástí bohatého programu budou kromě prezentací značek a rozhovorů také dva workshopy, tematicky spojené s knihovnou. Na prvním z nich si budete moci vyzkoušet potisk porcelánových hrníčků od značky BLAHO. Na druhém vám firma Splanch představí techniku vazby sešitů. Ty si budete moci sami dozdobit. A finanční náročnost? Té se nemusíte bát, workshopy budou jen za malý poplatek, který pokryje náklady na materiál.

minydyzajn, kavárna co hledá jméno, marek Volf

Minidyzajn v Kavárně co hledá jméno. Zdroj: Marek Volf

Jako Generaci21 nás těší, že organizátoři nezapomínají ani na odkaz Václava Havla a oceňují práci, kterou knihovna dělá: shromažďování a digitalizování jeho odkazu. Proto na #minidyzajnu uslyšíte i čtení z jeho zásadních textů: Zahradní slavnost, Dopisy Olze a Moc bezmocných.

Nemusíte tak přijít jen nakupovat, ale třeba se zaposloucháte do některého z povídání přítomných tvůrců, dáte si kávu v pop-up kavárně ILoveEspresso, nebo se inspirujete a začnete sami tvořit či psát hodnotnou literaturu.

 

Doprovodný program.

Přidejte se na facebookové události.

Zdroj náhledové fotografie a miniatury: Dyzajn market

 

 

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

Autor je redaktorem magazínu Generace21. Studuje Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Se svými přáteli založil Festival večerní poezie. Mezi jeho záliby patří tanec, cestování, architektura a urbanismus, poezie a v neposlední řadě také design.

Zanechte komentář