Nudíte se během cesty? Zažeňte nudu hrou!

Cestování / 5.3.2017

Autor:

Dlouhá cesta vlakem či autem a vás přestává bavit čtení a pozorování krajiny? Máme pro vás tip. Zahrajte si jednu z cestovních her.

Znáte to taky? Těšíte se na dovolenou, vše máte přichystané a najednou nastane ta část, kdy vyjedete na vysněné místo. Čeká vás dlouhá a náročná cesta do cíle. Možná jste si naplánovali, že cestu strávíte nad knížkou, budete poslouchat hudbu a pozorovat okolní krajinu. Po nějaké době vás to přestane bavit a chcete být v cíli. Co v takové chvíli dělat? Třeba si zahrát hru…

Deskové hry na dlouhé chvíle

Určitě jste si už všimli, že v nabídce her je i zábava v cestovní velikosti (aneb do kapsy). Z deskových her je takovým standardem například Člověče, nezlob se nebo Dáma. Jde o nenáročné „deskovky“, které zvládne každý začátečník. Pokud se za začátečníka nepovažujete, můžete si vybrat něco náročnějšího. Například Šachy nebo Scrable.

Některé cestovní hry jsou i magnetické. To pro to, aby vám figurky nepadaly na zem. Takovou hrou je například i Člověče, nezlob se.

Nevýhodou takových her je, že potřebujete větší prostor na základní podložku a další prostor, kam si budete odkládat písmenka, šachy či jiné části stolní hry. Jelikož ne vždy je k dispozici stůl nebo jiné místo, nastává čas pro volbu číslo dva – karetní hry.

Něco pro kreativní duše

Patříte mezi kreativce, kteří si raději vymyslí něco vlastního? V tom případě je tato část přesně pro vás. Vytvoření cestovní hry vám nemusí zabrat hodiny příprav. Vůbec. Inspirujte se třeba místem, kam jedete, a nějakou již vydanou hrou. Například cestovatelské aktivity s tématem Holandsko. Na papírky si napište vždy jedno slovo, které charakterizuje Holandsko, a z druhé strany udělejte instrukce – papír a tužku pro kreslení apod. A pamatujte. Čím více lidí, tím bude zábava větší!

Karetní hry – nezaberou místo a pobaví vás

Karetní hry mohou být kolikrát lepší než deskové. Zvláště pokud jde o hrací prostor. V tom je jejich plus – nezaberou místo. Výběr je opět velký. Vybrat si můžete například podle úrovně náročnosti, vědomostní či duchařské hry a další.

vědomostních karetních her na cesty je to například AZ kvíz, Česko – otázky a odpovědi. Další hra, kterou vám tu představíme, se odehrává na divokém západě, kde proti sobě stojí šerif a bandité. Hra je napínavá, plná blafování a zvratů, vhodná až pro sedm hráčů. Slyšeli jste už o ní? Ne? Jmenuje se Bang! Další tipem je tajuplná a napínavá cestovní hra, která nese název Černé historky. Díky ní se na chvíli stanete detektivy, kteří zjišťují, jak smrt nastala. Tato tajuplná a nenáročná hra je určena pro dva a více hráčů.

Jste kreativní? Vytvořte si vlastní hru.

Výše zmíněné hry nejsou jedinými, kterými se můžete během cesty zabavit. Výběr je opravdu velký a záleží jen na vás, kterou si vyberete. Nebo buďte kreativní a vytvořte si něco vlastního, co vás během dlouhé cesty zabaví.

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář