Vyražte v zimních měsících za kulturou

Divadlo / 19.2.2017

Zima v plném proudu, ledy začínají tát, nejvyšší čas vyměnit brusle za kozačky či jinou společenskou obuv a vyrazit do divadla.

Prkna, která znamenají svět, v blízké době očekávají příliv nespočtu nadějně vyhlížejících her. O pár z nich se dozvíte v následujících sloupcích. A já doufám, že si vyberete. Je totiž z čeho.

Režim a moc

Ke konci února, 28. 2., uvede Divadlo v Řeznické Sametovou noc. Hru o vypočítavých lidech žijících pro moc, pro kterou jsou ochotni udělat vše a udržet si ji napříč režimy, má na svědomí autorské duo Valeria SchulzováRoman Olekšák. Oba jsou mimo jiné ostřílenými režiséry a dramaturgy, není proto pochyb, že se máme na co těšit.

Sametová noc, zdroj: oficiální stránky Divadla v Řeznické

Klasika je klasika

Činoherní scéna Městského divadla Brno odehraje 18. 2. 2017 klasiku, kterou známe ze školních lavic. O myších a lidech, knihu o síle přátelství a snech, sepsal John Steinbeck. Režie představení se ujal uznávaný režisér, herec a šéf muzikálového zdejšího souboru Petr Gazdík. Další zajímavou adaptaci na knižní klasiku slibují Městská divadla pražská. Na Shakespearova Macbetha se můžete těšit od 18. března v Divadle ABC.

Láska nebo nenávist

V budově Stavovského divadla zažijí 16. března premiérovou Krvavou svatbu. Drama plné lásky i nenávisti, života i smrti, se po půlstoletí vrací na scénu Národního divadla, pod vedením úspěšného režisérského dua SKUTR (Martin Kukačka a Lukáš Trpišovský).

Želary na jevišti

Želary, zdroj: oficiální stránky Národního divadla Brno

Získal si vás film z prostředí protektorátu s nedostudovanou lékařkou Aňou Geislerovou v hlavní roli a jste ochotni dát šanci i jinému zpracování? Pokud ano, možná vás zaujme jeho divadelní verze Mahenově divadle. Premiéra je naplánována na 31. března.

Brýlatý intelektuál

Příznivci tvorby Woodyho Allena potěší Divadlo pod Palmovkou dojemnou komedií o mileneckém mnohoúhelníku. V Mocné Afrodíté sehrává důležitou roli láska a náhoda. Inscenace údajně patří mezi nejzábavnější a současně nejdojemnější díla sympatického brýlatého intelektuála. Premiéra proběhne 10. března.

 

Nabídka je opravdu pestrá. Věřím, že jste se nechali inspirovat a brzy zajdete načerpat sílu, energii i nové poznatky právě do divadla.

Zdroj miniatury: oficiální stránky Divadla pod Palmovkou

Zdroj úvodní fotografie: oficiální stránky Národního divadla

Štítky

Jana Mašková

Jana Mašková

Zanechte komentář