Naplánujte si levnou cestu do zahraničí!

Cestování / 19.2.2017

Chcete vycestovat, ale bojíte se, že na svůj výlet budete muset dlouho šetřit? Nezoufejte, článek vám poradí levné a pohodlné způsoby cestování!

Cestování se mnohokrát může jevit jako drahá záležitost, která navíc vyžaduje spoustu příprav, a to je možná důvod, proč se tolik lidí nakonec rozhodne zůstat doma, nikam nejet a ušetřit tak čas i peníze.

Z extrému do extrému – existuje vůbec zlatá střední cesta?

Cestovatelé se dělí na dvě skupiny:

Na jedné straně jsou lidé, kteří se za své cesty nebojí utratit více peněz a zaručí si tak komfortní ubytování a stravu. Několik týdnů dopředu zabookují letenku, rezervují ubytování v hotelu, vyhledávají lepší restaurace a na peníze tolik nehledí – takovou dovolenou přece nezažívají každý den!

Na druhé straně máme baťůžkáře, kteří cestují za minimální útraty, přespávají ve stanu nebo u cizích lidí, všechno dělají tak trochu neplánovaně a o spoustě věcí rozhodují až na místě.

batoh, cestování, baťůžkáři

Baťůžkáři většinou cestují stopem a hlavu složí kdekoliv.

Existuje však nějaký zlatý střed? Způsob, jak neutratit moc peněz, ale zároveň mít příjemnou cestu i pohodlné ubytování ve městě? Říkám vám, že ano.

Honzovy letenky

Naštěstí na světě existuje člověk, který je spásou všech cestovatelů a výletníků! Jmenuje se Honza a náplní jeho práce je vyhledávat pro vás ty nejlevnější letenky do nejžádanějších destinací. S kamarády založil vlastní projekt, a tak vznikla doména honzovyletenky.cz

Každý den jednoduše projíždím všemožné weby aerolinek, vyhledávačů, agentur, zkouším všelijaké kombinace, triky, hledám chyby a pokud se mi nějaká letenka líbí, tak přidám tip.

Chcete letět do Asie, Ameriky, Afriky, Austrálie, na Nový Zéland? Zaletět si na jih nebo na sever Evropy? Pro Honzu to není problém! A jak sám na svém webu píše, i když se na webu ještě žádný tip na letenku neobjevil, nemusíte se bát napsat mu e-mail s dotazem, kdy, jak a odkud bude nejvýhodnější odletět. Na všechny maily odpovídá osobně a jeho vyhledávací schopnosti jsou spolehlivé.

letadlo, letenky, cestování, zahraničí

Díky Honzovi seženete ty nejlevnější letenky úplně kamkoliv.

Na stránkách se také můžete zaregistrovat a dostávat tak informační e-maily o tom, kdy jsou jaké letenky k dostání za nejvýhodnější cenu. Při registraci si sami zadáte, o jaké destinace máte zájem a pokud svou registraci budete chtít zrušit, dá se tak učinit velice jednoduše.

Honzovy stránky jsou velice přehledné a užitečné, takže je nemůžu hodnotit jinak než kladně. 

FlixBus – jeď na zelenou!

Máte zájem cestovat po Evropě a z létání máte strach nebo vám letadlo jako dopravní prostředek jednoduše nevyhovuje? Nabízí se i jiná varianta – jet autobusem. 

Při svém bádání po internetu jsem narazila na stránky flixbus.cz, což je německá společnost, které se podařilo vybudovat největší síť dálkových autobusů v Evropě. Způsob rezervace je jednoduchý a cestující, kteří si pro svou cestu společnost FlixBus vyberou, zaplatí málo peněz. 

FlixBus spojuje v současnosti přibližně 1000 cílů ve 20 zemích a téměř denně přibývají další.

K dispozici je nyní také mobilní aplikace Autobusy FlixBus, která umožňuje snadnou rezervaci a správu jízdenek, poskytne všechny důležité informace a zodpoví vaše dotazy.

S FlixBus můžete také sami přispět na ochranu klimatu – během rezervace jízdenek v rezervačním systému můžete zaškrtnout políčko „příspěvek na ochranu klimatu“. Váš příspěvek na ochranu životního prostředí činí zhruba 1–3 % z ceny jízdného. Takže cestujete levně a k tomu pomáháte naší planetě!

Projekt, který k fungování potřebuje vaši pomoc

Projekt Discover EU chce Evropanům na jejich osmnácté narozeniny darovat mezinárodní vlakovou jízdenku a dát jim tak možnost v jejich mladém věku poznat cizí kulturu a krásná místa, která se v Evropě nacházejí.

Podle Manfreda Webera, v jehož hlavě se tento skvělý nápad zrodil, je cestování bránou do světa a pro člověka je to velice důležitá zkušenost, o kterou by neměl být ochuzen. 

vlak, cestování, EU

Nebylo by skvělé naskočit na vlak a odjet do neznáma?

S vaší pomocí chce přesvědčit Evropskou unii, aby všem Evropanům, kteří dovrší věku osmnácti let a pochází ze země, která je součástí EU, byla nabídnuta mezinárodní vlaková jízdenka zdarma.

Přidejte se na jejich facebookovou stránku, sdílejte své fotky z cestování po Evropě s hashtagem #DiscoverEU a podpořte tento jedinečný projekt! Jump on board! 

Sama se na jaře chystám vycestovat na sever Evropy a ke zorganizování své cesty hodlám využít výše uvedené možnosti. Co vy? Už si plánujete cestu?

Zdroj úvodní fotografie a fotografií v článku: pexels.com

Zdroj miniatury: pixabay.com

Eva Cholevíková

Ambiciózní mladá dívka, která má ráda výzvy. Motto: "Všude dobře, tak proč zůstávat doma!"

Zanechte komentář