Pavel Callta připravuje nový jarní singl a debutovou desku!

Hudba / 28.3.2013

Pavel Callta se v roce 2011 stal finalistou ČeskoSlovensko má talent. Jaký je jeho názor na talentové soutěže?

Pavel je mladý a talentovaný muzikant. Proč ukončil studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor Muzikál, pod vedením uznávaného profesora Eduarda Klezly?

V únoru jsi oslavil 24. narozeniny. Více než polovinu života se už věnuješ hudbě. Piano, kytara, dechové nástroje, sborový a sólový zpěv. Vystřídal jsi několik stylů a kapel a slibně rozjel pěveckou kariéru, šel si za svými sny. Jaký je tvůj názor na talentové soutěže? Mají smysl?

Určitě smysl mají, avšak člověk pak musí na sobě pracovat dál a nemyslet si, že je vyhráno a že po něm/ní hrábnou producenti a vše zařídí. Mají tu výhodu, že o vás ví více lidí, trochu se zviditelníte. Nevýhodou je roční smlouva, která může člověka zbrzdit v kariérním rozletu.

Co říkáš na popularitu, kterou ti ČSMT určitě i díky televizi přinesla? Když ses probojoval do finále, holky z tebe šílely. A jak jde čas a stoupá tvoje hvězda, jejich zájem stále roste. Ovlivňuje to tvůj soukromý život a má to vliv na výběr partnerky? Prozradíš, jaká by měla být?

Ta popularita není zase tak žhavá. Ovlivňuje to můj osobní život jen tak, že pořád přemýšlím nad dalšími texty, muzikou. Co se týče partnerky, tak si myslím, že to mám stejné jako před soutěží. Asi pořád čekám na „tu pravou“ a až to přijde, tak to přijde. Ale měla by být určitě hodná, optimistická a tolerantní, která mě bude brát takovýho, jaký jsem.

Popularita má i své stinné stránky. Na internetu se objevily komentáře, že jsi postupoval nejen kvůli kvalitnímu zpěvu, ale také díky svému vzhledu. Jsi sportovní typ, pohledný, sympatický, ale kdo tě zná, ví, že také vysokoškolsky vzdělaný a zcestovalý. Jak bys to komentoval ty a jak vidíš sám sebe?

Docela těžká otázka popisovat sám sebe. Asi bych to nechal na ostatních, aby si udělali obrázek sami. Rozhodně nevidím vzhled jako nějaké mega plus, jsem normální kluk, který vyrůstal na táborech ve společnosti kamarádských lidí a takový taky jsem. Každopádně děkuju za kompliment.

Zdá se, že na co jsi v životě sáhl, to se ti podařilo. Jen studium oboru Muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka, jsi ukončil, sotva jsi začal. Proč? Otrávil tě přísný Eduard Klezla?

Ne, s panem Klezlou si troufám říct, že jsme kamarádi (smích), a pro mě je to velmi sympatický člověk. Odradil mě balet, který jsem neměl vůbec v lásce. Navíc jsem do toho studoval vysokou školu a těžko se mi studovaly dvě školy naráz.

Zdroj: Archiv Pavla Callty

Zdroj: archiv Pavla Callty

Tvé písničky dostávají fanynky do kolen. Kdy jsi je vlastně začal skládat? Vztah k poezii máš už od dětství? Jak ti šel ve škole český jazyk?

První text jsem složil, když mi bylo 17 let. Pak jsem měl  pauzu na cestování a poté jsem začal asi když mi bylo 21. Čeština mě vždycky bavila, takže jsem měl většinou dvojky, ale literatura a povinná četba nebyly moje světlé stránky.

Koncem března máš v plánu dostat na trh svou desku. Na co se můžeme těšit?

Bohužel to byl prvotní plán, avšak deska je stále ve „výstavbě“, takže svoje debutové CD chystám na konec září. Snad půjde vše podle plánu. Na desce bude dvanáct písniček různých žánrů od popu přes folk až k hip-hopu.

Jak ses cítil, když tvé songy Ve hvězdách a vlastně i I fight for you sklidily takový úspěch? Očekával jsi ho, nebo tě překvapil? Vánoční singl s půvabnou Andreou Kerestešovou má  přes 100 000 zhlédnutí na Youtube a hrály ho TV Očko, MTV a další hudební kanály.

Samozřejmě mě to moc těšilo a motivuje mě to k další tvorbě. Hudba je pro mě takovou drogou. Když mám špatnou náladu, vezmu do ruky kytaru, dám si pár songů a jsem v pohodě. Zkrátka hudba je takový relax a moc mě baví.

Jaké máš plány do budoucna? Chtěl by ses živit v oboru, který máš vystudovaný, nebo hudbou?

Obojí je zajímavé, takže uvidíme. Ale hudba nyní samozřejmě vítězí a dávám do ní všechno. Nyní je v plánu druhý singl v pořadí. Za dva týdny budu natáčet klip, tak se moc těším. Bude to opak vánočního singlu – veselý, vtipný a rychlejšího tempa.

Zbývá ti  vůbec čas na nějaké jiné koníčky, než je muzika?

Myšlenkami jsem opravdu většinu času v hudbě, ale i přesto mi zbývá dost času na kamarády, školu a sport.

Zdroj: Archiv Pavla Callty

Zdroj: archiv Pavla Callty

Chceš být v obraze a nechybět na žádném koncertu? Sleduj oficiální Facebook Pavla Callty!

Zdroj peroxové fotky: archiv Pavla Callty

Michaela Borkovcová

Michaela Borkovcová

„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“ Albert Einstein

Zanechte komentářVaše názory

  • Matěj

    Zajímavé informace nejen pro holky. Už jsem se poptával po Pavlově novém CD, teď jsem v obraze a v září ho jdu koupit.