4 tipy, jak si užít nezapomenutelný Valentýn

Cestování / 8.2.2017

Autor:

Valentýn, svátek zamilovaných, se blíží a my vám přinášíme čtyři tipy na netradiční den. Kam můžete pozvat svou drahou polovičku?

Den, kdy si všichni zamilovaní vyjdou na romantickou večeři či oběd nebo si vyjedou na výlet, se pomalu blíží. Možná někteří z vás stále přemýšlejí, jaké překvapení připraví svému milovanému/milované. My jsme pro vás připravili čtyři tipy na netradiční Valentýn, ze kterého si odnesete především hodně zážitků. O jaké akce jde?

Svátek zamilovaných mezi zvířaty aneb Hurá do ZOO

Ptáte se, co můžete v tuto roční dobu vidět v zoologické zahradě? Popravdě, je toho hodně. Například brněnská zoo si pro návštěvníky připravila komentované krmení lachtanů a ledních medvědů. A nejen to. Pro zamilované páry bude v restauraci přichystané speciální občerstvení i srdíčková stěna. Bonusem valentýnského dne v zoologické zahradě v Brně bude soutěž o vstupenky a krmení žiraf.

Vstupné a otevírací doba zoologické zahrady Brno

V době svátku zamilovaných se vstupné nemění. Za dospělého člověka zaplatíte 100 korun. Studenti, senioři a děti do 15 let zaplatí snížené vstupné v hodnotě 70 korun. Co se týče otevírací doby, ta je od 9.00 do 16.00 hodin. Akce Valentýn v zoo začíná až v 13.00 hodin. Více informací najdete na webových stránkách zoologické zahrady v Brně.

Valentýnský běh Plzní

Příznivci běhu se mohou radovat. Přesně pro ně je vytvořena akce s názvem Valentýnský běh v Plzni. Nejde o závod, ale o zážitkově charitativní akci, kde si užijete především místní atmosféru. Ti z vás, kteří se chtějí zúčastnit speciální valentýnské akce v Plzni, se mohou dočíst více informací na stránkách Rozběháme Česko. Registrace sportovců je možná i na místě v den konání. Pokud si netroufáte na běh, můžete se například projít po Borském parku v Plzni, kde mimo jiné probíhá již zmíněná charitativní akce.

Valentýn si můžete užít například v zoologické zahradě.

Plavba Pražskými Benátkami

Pro zamilované páry čeká v Praze tzv. Polibek na benátské gondole. Vybrat si však můžete také plavbu Pražskými Benátkami na historických přívozech. U první zmíněné možnosti si užijete plavbu na pravé Benátské gondole Eleonoře. K plavbě obdržíte skleničku vína, dáma dostane růži a budete mít možnost zdarma navštívit muzeum Karlova mostu. Druhá možnost plavby nabízí historické přívozy o kapacitě třiceti osob, vstup do muzea Karlova mostu, skleničku sektu a růži pro dámu. Více informací o valentýnských plavbách se dozvíte na webových stránkách Pražských Benátek.

Plavba po Vltavě a živá hudba – i takový je svátek zamilovaných.

Pobyt a turistika v Hrubé vodě

Nezapomenutelný Valentýn si můžete užít také v tříhvězdičkovém hotelu Akademie v Hrubé vodě nedaleko Olomouce. Hotel nabízí přímo Valentýnský balíček pro dvě osoby na dvě noci. K dispozici tak máte sváteční večeři i přípitek, vířivku, saunu a další návrhy, jak strávit víkend. V případě, že byste chtěli na výlet, máte možnost vyrazit na Svatý Kopeček, navštívit Olomouc nebo hrad Sovinec. Využít můžete i nedaleké lyžařské středisko Hlubočky.

Možností, jak strávit blížící se svátek zamilovaných, je nespočet. Záleží pouze na vás, jak si ho naplánujete. Připravte si ho takový, na který jen tak nezapomenete.

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář