Olomouc se promění v cestovatelský ráj

Cestování / 2.2.2017

V rámci veletrhu Tourism Expo 2017 se v Olomouci 10. a 11 února uskuteční festival KOLEM SVĚTA.

Toto studentské město je proslulé častými přednáškami a besedami, a to převážně s cestovatelským námětem. Jednou za čas se zde můžeme zúčastnit i rozsáhlejší akce, jako je například tento festival. Cestovatel a fotograf Karel Wolf, který se ujal organizace, vylučuje nudu a zaručuje nepřeberné množství zážitků.

Chcete poznat město Inkú Machu Picchu, planinu Antiplano, dechberoucí vodopády Iguacú nebo Rio de Janiero, město karnevalů, pláží a samby? Pak je právě pro vás přednáška Boba Stupky. Na téma 21 nejúžasnějších míst světa a co vás cestou může potkat přednáší Kateřina Krejčová, která vycestovala na šestnáctiměsíční cestu spolu se dvěma dětmi, přesouvala se stopem a bydlela ve stanu nebo u místních.

Z Bhútánu na Hedvábnou stezku

Rudolf Švaříček se rozpovídá o audienci u krále Bhútánu, šamanských rituálech plných krve a emocí, nejposvátnější hoře Tibetu nebo legendární Hedvábné stezce. Páteční den poté zakončí film Století, který jako světaznalí cestovatelé jistě moc dobře znáte. Dokument o Miroslavu Zikmundovi přináší pohled na dějiny 20. století, na jeho africký život v době zániku koloniálního systému, na seznámení s Gagarinem i Hillarym.

Druhý sobotní den bude započat v duchu inspirace. Zdeněk Hamřík nám přiblíží expediční projekty olomouckých studentů a význam expedic pro životní styl mladých lidí. Následovat bude Rickshaw Run, strhující příběh o cestě rikšou ze severu na jih Indie. Podíváte se do ,,usměvavé, tajemné a zlaté“ Barmy, díky 3D projekci z Jižní Afriky si užijete autentickou cestu Namibií a Botswanou.

Beze strachu mezi lidojedy

Na konci celého festivalu vás Tomáš Kubeš pozve mezi lidojedy, do divoké Papuy Nové Guiney. Tato cesta má za úkol odpovědět na otázku, zda některé kmeny Papuy ještě praktikují kanibalismus. Poznáme stromové lidi i bojovníky kmene Huli, lidi z doby kamenné.

Přečtěte si některou z našich reportáží o festivalu Kolem světa!

A to není vše. Festival je plný k prasknutí a pokud zavítáte na olomoucké výstaviště Flora, nebudete vědět, kde se dříve usadit. Proto neváhejte přijet do tohoto moravského města a v rámci Tourism Expo poznat nejen a doslova celý svět, ale také folklor, kuriozity a kulinářské speciality střední a severní Moravy.

Zdroj fotografií: www.pixabay.com a kolemsveta.cz

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář