Sezóna plesů vrcholí, užijte si ji stylově!

Krása a móda / 24.1.2017

Už máte vybraný účes, ale nejste si jisté svým večerním outfitem? Přinášíme řadu krásných šatů, které si zamilujete.

O jaký ples vlastně jde

Co je třeba před přípravou na akci zvážit jako první? O jaký druh události se jedná. Někdy je předepsaný dress code a v případě, že jej nedodržíte, vás nemusí ani vpustit dovnitř. Jde-li o formální a společensky důležitou akci, měly byste dodržet dané zásady oblékání. Zároveň ale žijeme v době, která ve většině případů nevyžaduje striktní dodržování etikety, proto vás, zvláště pokud jste mladá slečna, nikdo nebude probodávat pohledem, pokud na ples přijdete ve slušivých koktejlkách. Baleríny ale raději nechte doma i v případě, že večer nechcete strávit tančením polky nebo waltzu.

Na ples můžete vyrazit i v koktejlových šatech.

Buďte elegantní princeznou

Snad každá dívka si někdy přála být princeznou. Splňte si sen alespoň na jeden večer a vyberte si šaty, o kterých jste snila. Zcela jistě se za vámi otočí nejeden muž. Dlouhé šaty se hodí i na maturitní ples nebo jiné reprezentační akce. Povinností jsou punčochy stejně jako u krátkých šatů. Podle etikety byste také měly mít nazuty boty s vysokými podpatky a uzavřenou špičkou, a budete-li důsledné, také dlouhé rukavičky. Rozhodně nezapomeňte sundat hodinky, obvykle se na večerní akci nehodí.

Pohodlnost především

Obecní a městské plesy mnohdy nevyžadují velké róby, dokonce ani boty s plnou špičkou, pokud na tom trváte. Díky tomu si večer můžete užít naplno a bez obav z roztrhané krajky u kotníků. Přesto byste se ale měly obléci výjimečněji, aby šlo poznat, že chcete vypadat dobře. Krátké šaty jsou dnes spíše samozřejmostí než výjimečností, na úchvatnosti však neubírají. K takovým šatům vezměte správný šperk a boty s podpatkem. Nemáte-li vybráno, dejte šanci šatům a doplňkům. Níže pro vás na ukázku máme některé kousky z obchodu Bonprix.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroje fotografií: foter.com/AgathaGarcia, pexels.com, bonprix.cz

Anna Marenčáková

Zanechte komentář