Weekly: folkový písničkář José González i punk-rockoví The Vibrators

Hudba / 23.1.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 4. týden roku 2017.

Květy + Děti mezi reprákama + Králíček

Kde: Praha, Futurum
Kdy: 23. ledna
Vstupné: od 107 Kč

Dominik Zezula přizve do svého kolaborativního projektu Děti mezi reprákama muzikanta a producenta Ondru Mikulu, který se na hudební scéně prezentuje pod pseudonymem Aid Kid, a klavíristu Jiřího Libánského. Společně vystoupí v pražském Futurum, kde se v pondělní večer představí také brněnská kapela KvětyPetr Marek jako Muzikant Králíček, kterého můžete znát z české skupiny Midi Lidi.

The Vibrators

Kde: Brno, Praha, Plzeň
Kdy: 25. – 28. ledna
Vstupné: od 213 Kč

Do tří českých měst tento týden zavítá britská kapela The Vibrators, která se na punk-rockové scéně pohybuje od roku 1976. Za tu dobu stihla několikrát obnovit svoji sestavu, vydat přes patnáct studiových alb a sdílet pódia s takovými legendami jako je zpěvák Iggy Pop nebo, dnes již bohužel neexistující, punková kapela The Sex Pistols.

Black Lion

Kde: Opava, KlubART
Kdy: 27. ledna
Vstupné: 30 Kč

Dvojice Black Lion vytváří indie folkové skladby prostřednictvím kytar a zpěvu.

The Pineapple Thief

Kde: Praha, Futurum
Kdy: 27. ledna
Vstupné: od 506 Kč

Britská parta The Pineapple Thief bývá řazena k progresivnímu rocku, ale jejich nejnovější album Your Wilderness ukazuje, že hledání nových a pokrokových cest již není prioritou kapely. Studiový počin, vydaný v sprnu minulého roku, se zastavuje v nespočetněkrát propátraných vodách melodického rocku, který s sebou přináší melancholickou atmosféru.

José González

Kde: Praha, Forum Karlín
Kdy: 27. ledna
Vstupné: od 839 Kč

José Gonzáles vyráží na evropském turné. Doprovodí ho orchestr The String Theory, který prozkoumává hranice klasické i populární hudby. José Gonzáles se prezentuje jako indie folkový zpěvák, kytarista a skladatel. Se svojí tvorbou, zaznamenanou na třech studiových deskách, koncertuje téměř po celém světě, vystoupil například i v The Opera House v Sydney nebo v The Beacon Theatre v New Yorku.

Twin Peaks

Kde: Praha, Strahov 007
Kdy: 28. ledna
Vstupné: 213 Kč

Twin Peaks se inspirují rockovými klasiky, ale i novými postupy. Svoji tvorbu se nebojí okořenit ani prvky divokého punku.


Zdroj miniatury: Wikimedia Commons, autor Bene Riobó
Zdroj úvodní fotografie: flickr.com
Zdroj videa: youtube.com

Zanechte komentář