Maso z Alberta

V Albertu nabízí výhodně drahé maso

Na talíři / 20.3.2013

Někteří obchodníci se v honbě za ziskem nezastaví před ničím!

V naší nové rubrice vás budeme informovat o všem, co se za každým gastronomickým rohem šustne. Nečekejte rozsáhlé elaboráty na závažná témata ani řádky plné receptů. Tady najdete vše, co je v gastronomii IN a o čem se mluví. V rychlosti, ve zkratce, tak, aby vám nic neuteklo.

Tento týden nás „dostalo“ video Romana Vaňka z Pekla na talíři. Ano, věděli jsme, že od masa v supermarketech nemůžeme čekat žádné zázraky. Ostatně stále dokola to omíláme v našich článcích. Ale že se tyto skvělé řetězce nežinýrují brát své zákazníky bez skrupulí na hůl, to jsme tedy nečekali.

Všude hlásají samou slevu, samý výhodný nákup a v neposlední řadě jsou tady  jen a jen pro  nás. Nebo že by tomu tak přece jen nebylo?

Supermarkety se evidentně snaží sedřít nás z kůže, nejlépe až na kost. Jak jinak vysvětlit maso nastavené až polovičním obsahem vody a nebo třeba slevu, která nás ve výsledku vyjde vlastně dráž.
[stream odkaz=“http://www.stream.cz/peklonataliri/799741-peklo-na-taliri-cerstve-maso“]

Video nadzvedlo ze židle spoustu lidí. Není se čemu divit. V tomto případě se sází jen a jen na to, že jakmile je něco s nálepkou „sleva“, „výhodně“ či „skoro zadarmo“, nikdo už se na etiketu nepodívá. My Češi máme se čtením etiket a počítáním v obchodech celkově problém. A tak je pro obchodníky velmi lehké nalákat nás na něco, co vlastně výhodné vůbec není.

Našim babičkám, tetičkám a strýčkům budeme tento fenomén už jen stěží vysvětlovat. Pro ně je často zlevněné zboží darem z nebes. My bychom se ale měli ukázat supermarketům, že o toto rozhodně nestojíme. Všimli jste si například, že za hranicemi se na vás v supermarketech směje čerstvá zelenina, párky z masa a jogurty bez tisíců přidaných látek? Ne nadarmo se říká, že jsme odpadkovým košem Evropy. Braňte se společně s námi! Třeba se nám povede dostat Českou republiku z této ošklivé škatulky. Je to jednoduché. Zkuste se odprostit od všech těch přidaných látek, jezte jednodušeji, omezte maso a hlavně podporujte lokální prodej. A i při nákupu myslete svým selským rozumem.

Co více k této kauze dodat? Snad jen: Čtěte etikety, nevěřte slevám a  maso raději nakupujte u řezníka. Ono vás to totiž ve finále vyjde opravdu levněji.

O to, co zaujalo vás, se s námi můžete podělit jak na našem facebooku, tak v komentářích pod článkem. Nákupům zdar!

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia commons

Zdroj videa: stream.cz

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář