Weekly: legendární Green Day míří do Prahy!

Hudba / 16.1.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 3. týden roku 2017.

Carnival Youth

Kde: Praha, Futurum
Kdy: 18. ledna
Vstupné: 280 Kč

Čtyřčlenná indie kapela Carnival Youth má své kořeny v Lotyšsku, ale díky hravým a nápaditým melodiím si získala pozornost po celé Evropě. Parta představila tóny svých lyrických skladeb na oblíbených festivalech v různých koutech kontinentu, například na maďarském Szigetu, britském The Great Escape nebo na německém Reeperbahn.

Vika goes Wild

Kde: Praha, Palác Akropolis
Kdy: 19. ledna
Vstupné: 430 Kč

Vika Yermolyeva, vystupující pod pseudonymem Vika goes Wild, přepracovává stěžejní rockové a metalové písně do klavírních kompozic. Yermolyeva je špičkovou klavíristkou, která se nezalekne žádných nelehkých pasáží v písni, její bezchybná provedení dokáží nadchnout i posluchače s jiným hudebním vkusem. Na podzim hudebnice vydala svůj debut Vika goes Wild, který se skládá z coververzí ale i z vlastních skladeb.

Green Day

Kde: Praha, Tipsport arena
Kdy: 22. ledna
Vstupné: Vyprodáno

Po sedmi letech se do České republiky vrátí dnes už legendární kapela Green Day. Punkrockové trio vedené zpěvákem a kytaristou Billie Joe Armstrongem vydalo v říjnu v pořadí dvanácté studiové album Revolution Radio, kterému předcházel stejnojmenný singl a také píseň Bang Bang. Na pražském koncertu zazní skladby z právě jmenované desky ale i známé hity, kterými si Green Day získali miliony posluchačů po celém světě.

Mirrors for Psychic Warfare

Kde: Ostrava, Barrak
Kdy: 22. ledna
Vstupné: 150 Kč

Experimentální noisový projekt Mirrors for Psychic Warfare zavítá v rámci evropského turné do ostravského Barraku.


Zdroj miniatury: facebooková stránka Green Day
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons, autor Opus33 
Zdroj videa: youtube.com  

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář