Vietnamská kuchyně je stylová i doma

Na talíři / 9.2.2017

Popularita asijských jídel v poslední době nabrala neuvěřitelné obrátky. Svojí troškou do (notně gastronomického) mlýna teď přispívají i Phuong Lan Tranová a Nam Vu Hoai.

Linda (Lan) se narodila v ČR a žije tu se svojí rodinou. Zájmy má podobné jako ostatní – hudbu, filmy, ráda peče a vaří. Miluje vietnamskou kuchyni, protože je velice pestrá a zdravá, má vyváženou chuť a obsahuje hodně zeleniny.

Nam se narodil ve Vietnamu, ale v ČR žije od svých deseti let. Ve volném čase poslouchá hudbu a dřív tancoval hiphop, nyní kvůli pracovnímu vytížení přestal. Baví ho natáčení videí a fotografování, v Non La Channel působí jako kameraman. Samozřejmě rád vaří, poznává a zkouší nová jídla.

Tak vaří Vietnam – kuchařka mladé dvojice je i na obalu představována jako kuchařka od Vietnamců v Česku. Tak po otevření i působí. Recepty jsou správně polopatické, podrobné a opatřené popisky, aby i Čech, který pravděpodobně s vlastní vietnamskou kuchyní zkušenost nemá, hned věděl, co dělat. V knize aspirující kuchtík najde všechna nejznámější vietnamská jídla, která zná z asijských bister, ale i mnohá další, která zavánějí pořádnou exotikou.

Oceňuji přidání zajímavostí k některým receptům – ačkoliv to na samotné vaření vliv nemá, je velmi hezké si přečíst třeba nějakou historickou souvislost o jídle, co se vám právě dělá v kastrolu. Výborná je taky podpora QR kódů, pod kterými se skrývají videa s detailními postupy. Jedinou výtku mám k absenci nějakého koherentního slovníčku vietnamských přísad, který knize sice citelně chybí, ale obejít se bez něj v pohodě dá. Výsledná jídla jsou ale velmi chutná, čímž jakýkoliv nedostatek plně vyvažují.

Dobrá uvnitř i navenek

Kniha hned zaujme nádhernou grafickou úpravou, která už na první pohled říká „jsem asijská kuchařka a rozhodně ne laciná“. Výborně graficky zpracovaný je i vnitřek knihy. Nadpisy jsou od textů rozumně oddělené, pozadí stránek je zdobené, ale neruší a fotky jídel jsou ostré a kvalitní. Po stránce zpracování knize nelze vůbec nic vytknout.

Autoři při vytváření knihy spolupracovali s několika restauracemi z pražského areálu SAPA. Rozhodně se jedná o plus, když je na recepty pohlíženo z několika stran. Zároveň to ale může čtenáři připadat jako placená reklama. Což svým způsobem je, protože na konci knihy je seznam spolupracujících podniků a kuchařů, ale reklama je to nenásilná. V porovnání s jinými vietnamskými kuchařkami (třeba Lehce a hravě s Vietem, Ikar, 2016) kuchařka rozhodně obstojí, ba co více, přišla mi nejlépe zpracovaná a nejvíce informativní. Zároveň z ní má ale člověk pocit, že je orientovaná spíše na mladší kuchaře.

Tak vaří Vietnam

Autoři: Phuong Lan Tranová a Nam Vu Hoai
Nakladatelství: Mladá Fronta a.s., 2016
Počet stran: 158
Cena: 299 Kč

Zdroj všech fotografií: Jaroslav Totušek, Generace 21

0 93 100 1
93.333333333333%
Average Rating

Jednomu z prvních českých pokusů o řádnou vietnamskou kuchařku se dá těžko něco vytknout. Je jasně patrné, že kniha byla dělána s citem a zapálením pro věc.

  • Zpracování
    100%
  • Přehlednost a uchopitelnost
    90%
  • Obsah
    90%

Jaroslav Totušek

Zanechte komentář