3+1 cestovatelských pořadů, které vám zpříjemní mrazivé večery

Cestování / 31.1.2017

Autor:

Je spousta možností, jak si zpříjemnit zimní večery. My vám přinášíme 3+1 cestovatelských pořadů pro mrazivé večery. Znáte je všechny?

S novým rokem se objevily i velmi chladné dny a večery, kdy (pokud to není nutné) se pomalu nikomu nechce vyjít ven. Proto jsme pro vás připravili celkem čtyři tipy cestovatelských pořadů a cestopisů, které vám pomohou prožít příjemné cestování v teple domova. O jaké pořady a cestopisy jde?

Pořad, který vás zavede do všech koutů světa

Určitě jste o něm slyšeli a někteří z vás možná pár dílů viděli. Je to cestovatelský pořad, kde se míchají vůně světa. Znáte název? Ano je to Koření – program, který vysílá televize Nova. Díky němu se můžete podívat nejen do Belgie, Nizozemí a Řecka, ale také například do Švýcarska nebo Malajsie. Během hodiny uvidíte rozdíly mezi naším a jejich životem, poznáte podmořský svět i přírodu. Dozvíte se, jaké je nejchutnější jídlo Tuniska nebo kde je nejlepší víno.

I během zimních večerů se dostanete do Belgie. Stačí si pustit třeba Koření. Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

A co víc? Cestovatelský pořad Koření má pro vás každý týden nachystanou soutěž, kde můžete vyhrát zajímavé ceny.

Cestovatelský pořad, který vydal knihy i hru

Koření není jediným pořadem, který své diváky vezme na cestu po světě. S Toulavou kamerou procestujete Českou republiku křížem krážem. Poznáte památky i rodná místa českých osobností, vychutnáte si neobyčejnou krajinu republiky a získáte tak inspiraci na své výlety. Nejen že Toulavá kamera spolupracuje s Klubem českých turistů, ale vydala i více než dvacet knih se stejnojmenným názvem a knihu Toulavá kuchařka. Autoři pořadu vytvořili pro nadšence i stejnojmennou stolní hru, kde cestujete po Česku a odpovídáte na otázky.

Vydat se můžete také do Ugandy, kde uvidíte slony. Zdroj: pixabay.com

Cesta + mánie = Cestománie

I tento televizní pořad o cestování vás během chladných večerů zavede do různých koutů světa. Cestománie vznikla díky projektu Febio. Po několika měsících vystřídal Cestománii cyklus Světozor, který však u svých diváků nenašel velkou sledovanost a původní cestovatelský pořad se znovu objevil v televizi.

S Cestománií poznáte během několika minut například život v Thajsku, podíváte se na Madeiru nebo procestujete Balkán. V programu nechybí ani země jako Uganda, Sýrie nebo Kazachstán. Stačí si jen vybrat, kam se chcete podívat.

Kde můžete sledovat cestovatelské pořady?

Koření, Toulavou kameru i Cestománii můžete sledovat na webových stránkách České televize a televize Nova, v televizi nebo na YouTube. Na internetu najdete také další cestovatelské pořady a dokumenty, které vás provedou celým světem.

Cestopisné dokumentární filmy Dana Přibáně

Kdo by neznal Dana Přibáně. Cestovatele, který se svou partou projel svět v trabantu. I tato parta nadšených cestovatelů vydala několik cestopisných filmů o dobrodružství, které prožili. Natočili a na DVD vydali několik filmů a seriálů ukazujících cestu trabantem a život v jiných částech světa. Jejich filmy můžete zhlédnout i v online verzi na internetu.

Podívat se můžete například na film Trabantem do posledního dechu, který vznikl v roce 2016. Možností je více. K dispozici je také Trabantem na konec světa, Trabantem Jižní Amerikou a další. Výběr večerní cesty je pouze na vás.

Už víte, na který z uvedených pořadů se dnes podíváte? Pustíte si Trabanty, Cestománii, nebo máte jiné oblíbené filmy?

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Zdroj miniatury: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář