Jak u nás obstály diáře papelote

Design / 13.1.2017

Radana a Radan testovali diáře od papelote. Zajímavé postřehy, humor a kvalitní recenze. To vše uvnitř článku za zvýhodněnou cenu.

Zima, jaro, léto, podzim… a zima

Když mi přišel, byl jsem zmatený. Čekal jsem něco naprosto jiného. Byl jsem ale příjemně překvapen, konečně mám totiž diář, který si snad zachová stejný vzhled po celý rok. Nemůžu mu ohnout rohy, protože je má zaoblené, a nemohu mu ani pomačkat obal, protože je tvořen deskami krytými plátnem. Sliboval jsem si tedy jediné: T R V A N L I V O S T.

papelote diář 2017

Dostatek místa na všechno. Zdroj: papelote.cz

Radmila si dala do ucha nastrouhanou cibuli. Pomáhá to!

Uvnitř jsem objevil úplně jiný svět. Příběhy, na každý den jeden, vždy se jménem oslavence. Ondřej Buddeus vytvořil se svými kolegy Alžbětou Stančákovou, Sárou Vybíralovou a Ondřejem Škrabalem pro papelote literární diář – knihu, do které je přístup otevřen po celý rok.

Bohdana hledá svou vnitřní bohyni. Neviděli jste ji někde?

Při někdy vtipných příbězích ze začátku roku jsem byl zvědav, co padlo na mě a Radanu, oba slavíme 15. prosince. „Ty s námi do kláštera nepojedeš, Radano?“ Tak to ani za mák, Radanu do kláštera nedám! Kdo by se mnou pak bloudil po designu? Ale že vynechali mě, Radana, to už radši komentovat nebudu.

Kdo bude z diáře nadšen?

Každý milovník příběhů, možná pohádkář, možná fanoušek fantasy, možná také básníkova duše. Zkrátka každý literární nadšenec. Díky designu (trochu old, ale cool) a své trvanlivosti nadchne také spoustu hodně vytížených lidí, kteří ho s sebou budou tahat všude, a kteří se za svůj diář nechtějí stydět.

Zima, jaro, léto, podzim… a zima

Rozměr: 13 x 18 cm (menší A5)
Cena: 390 Kč

papelote diář 2017

Zdroj: papelote.cz

Kulturní diář

Skvělý nápad pro všechny milovníky kultury. Týdenní diář obsahuje vedle rozpisu dní tipy na kulturní akce. K diáři patří i kulturní přehledkulturní tahák, takže můžete být  za vzdělance a zbavit se pověsti kulturního barbara. Dále uvnitř najdete samolepky, abyste si mohli oddíly, které jsou pro vás důležité, zvýraznit.

Plachta s kulturním přehledem roku 2017 je opravdu cenný zdroj inspirace. Jsou v ní zahrnuty divadelní premiéry, festivaly, filmové premiéry, koncerty a výstavy. Do souboru se dostaly vybrané akce, jejichž termíny byly známé v září minulého roku. Obsahuje zajímavé eventy napříč celou republikou, takže možná zajedeme s Radanem na výlet.

papelote diář 2017

Kulturní rozpiska. Zdroj: Martina Vincencová, Generace 21

Zaujaly mě:

  • 17. ledna – Jak se kope a fotí v Abúsíru. Přednáška o archeologii, která se uskuteční v městské knihovně v Praze. Vstupné je za přátelských 50 korun.
  • 2. února – koncert Rae Sremmurd. Americké hip hopové duo zahraje v pražské Lucerně. Jejich hit Black Beatles se nedávno šířil internetem spolu s virálními videi #MannequinChallenge.

I tento diář má ale své nevýhody. Ne každému bude vyhovovat spíše menší formát diáře. Mně osobně jako vegetariánovi nevyhovuje jitrnice na obalu. Do diáře se také vloupal šotek, který slovo nabízíme změnil na nábízíme. A znáte šotky, jak jsou dotěrní? Vždycky, když diář otevřu, tak právě na tuto stránku.

papelote diář 2017

Šotek. Zdroj: Martina Vincencová, Generace 21

 

Kdo bude z diáře nadšen?

Určitě diář můžu doporučit lidem, kteří chtějí mít přehled o tom, co se děje a hodí se jim menší formát zápisníku. Také potěší ty, kteří nechtějí mít nudný diář bez duše. Tento diář totiž duši má, českou a kulturní.

Kulturní diář

Rozměr: 11 x 15 cm (větší A6)
Cena: 350 Kč

papelote diář 2017

Radan a Radana si s diářem opravdu vyhráli. Zdroj: Martina Vincencová, Generace 21

Děkujeme papelote za možnost využívat jejich diáře. Vy si ty své můžete pořídit v jejich e-shopu.

Zdroj miniatury a úvodní fotografie: papelote.cz (upraveno)

Martina Vincencová

Martina Vincencová

Holka z moravské vesnice, co žije v Praze. Pracuje v marketingu. Má ráda umění a za to největší považuje umění žít. Má hlavu plnou otázek, rada vymýšlí vtipy na twitter a nakupuje trenýrky.

Zanechte komentářVaše názory

  • Brambora

    S tou trvanlivostí u kulturního diáře bych byla spíš zdrženlivější. Béžové plátno je náchylné k zašpinění, což je velmi patrno po 17ti dnech užívání. Takže kdo se za něj nebude chtít stydět, bude muset ještě sáhnout po nějakém přebalu (jako u skutečné knihy). Vnitřek je ale skvělý.

  • Brambora

    oprava: u literárního diáře